Rozhovor
9
listopad
2019

Rada: Prospali jsme prvních dvacet minut


Jablonecký trenér Petr Rada litoval především úvodu sobotního zápasu s pražskou Spartou, po které jeho celek doháněl dvoubrankové manko Pražanů.

Nespokojený byl po zápase v Jablonci kouč hostující Sparty Václav Jílek, jeho celek přišel na Střelnici o dvoubrankový náskok. „Ztratili jsme body především zásluhou špatného vstupu do druhého poločasu. Naše inkasovaná branka dostala Jablonec na koně. Měli jsme v přechodové fázi hodně ztracených míčů. Pětadvacet minut nám trvalo, než se hra trochu srovnala. Stěžejním faktorem dnešní ztráty asi byla opravdu ta branka na 1:2. My nechceme podlehnout tlaku, chceme být sebevědomější a silnější, ale to se nám stále nedaří. Velkou roli v tom hraje mentalita hráčů. Sebevědomí není stále na takové úrovni. Podle mého jsme postrádali i větší kvalitu v dohrávání situací. Neudržíme se na míči a dáváme soupeři příležitost k útočení,“ litoval po konečné remíze kouč Sparty.

Bod z dnešního napínavého duelu nakonec bral jablonecký kouč Petr Rada. „Viděli jsme dva rozdílné poločasy. Prospali jsme začátek zápasu, bylo tam málo pohybu, byli jsme ustrašení. Dostlali jsme lacinou branku už ve 4. minutě. Znova jsme udělali individuální chybu, když Jovović ztratil míč a Frýdek to krásně trefil. Pak se hra vyrovnala a nikdo větší šance neměl. Už před poločasem jsme se rozhodli, že tam dáme po půlce dva ofenzivní hráče Matouška a Chramostu. Přišla bouřka v kabině. Druhý poločas jsme dominovali. Zlomili jsme to a vyrovnali střídajícími hráči. Ti mě tak znova dostali pod tlak, ale jsem za ty branky střídajících rád. Bohužel náš třetí gól nebyl uznaný, tam se na to musím ještě podívat. Věděli jsme, že Sparta má nějakou sérii výsledků. Chtěli jsme vyhrát, ale i bodu si ceníme,“ hodnotil sobotní duel na Střelnici kouč Jablonce.

Náš lodivod opět musel v závěru zápasu střídat pro zranění útočníka Matouška. „Asi tam u něj nějaký problém stále je. Možná to byla jen křeč, ale v té situaci už jsme museli radši střídat, protože Sparta tam měla vysoké hráče a hrozila. Honza by měl jet na reprezentační sraz, jen když bude opravdu stoprocentně připravený,“ uvedl na pozápasové tiskové konferenci trenér Rada.

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.