Mládež

U19 si připsala dvě vítězství

Starší dorost FK Jablonec pokračuje dál ve vítězné sérii a ve dvou zápasech vždy naplno bodoval.

FK Jablonec U19 - FK Ústí nad Labem 3:0

První šanci otevřít skóre měli hosté, když v 5. minutě po centru zprava do vápna pálil hlavou Fuč, ale Fiala byl na místě. V 8. minutě se domácí radovali z vedení. Čáp z levé strany nacentroval do vápna, kde Vosecký hlavou umístil míč do pravé růžku branky hostí – 1:0. Ve 14. minutě vystřelil po zemi Hrušovský a míč gólman Dombrovskij chytil stejně jako podobnou střelu ve 20. minutě Podzimka. Ve 17. minutě Ústí zahrávalo trestný kop, který ale zeď domácích míč odrazila a z následného brejku pálil Horáček a brankář míč jen srazil na roh.

V 48. minutě pronikl Hrušovský pravou stranou a jeho přihrávku do vápna zužitkoval Podzimek – 2:0. V 61. minutě pěkně vypálil Körber a branku hostí jen těsně přestřelil. V 62. minutě po rohu Podzimka zprava pálil Vosecký z voleje, ale gólman střelu odrazil znovu na roh, z kterého Dejl poslal míč potřetí do ústecké branky. Pak domácí hru kontrolovali, a i přesto se hosté ke dvěma možnostem dostali. V 70. minutě Fiala zneškodnil prudkou střelu Čičovského a v 82. minutě pálil Škoda mimo branku. Jablonec měl ale více šancí. Dvakrát neuspěl Coufal, pak z úniku ani Samek a dvě minuty před koncem se neujala ani střela Jelínka.

Fotbal Neratovice – Byškovice - FK Jablonec 0:2

O vítězství rozhodl Jablonec zejména zlepšenou hrou ve druhém poločase, kterou korunoval dvěma brankami Vosecký.

Vosecký mohl uspět hned v úvodu zápasu, když po přihrávce Čápa zleva poslal z výhodné pozice ve vápně těsně vedle pravé tyče. Na druhé straně se v 6. minutě míč z kopačky Tesaře otřel o břevno Fialovy branky. V 30. minutě po Hrušovského přihrávce z pravé strany pálil Vosecký hlavou jen do gólmana. Domácí Pospíšil měl v 35. minutě obdobnou možnost po centru Blažka zprava, ale z jeho hlavy míč branku hostů přeletěl. V 42. minutě se vyznamenal Fiala, když bezpečně odebral míč uniklému Pudilovi. V poslední minutě prvního poločasu Čáp z levé strany trefil břevno a po odrazu se míč dostal k Podzimkovi, jehož rána branku minula.

V 53. minutě našel Čáp zleva ve vápně Voseckého a ten svou šanci využil – 0:1. Prakticky vzápětí měl Vosecký další šanci, ale Jandův přesný míč z pravé strany napálil opět do domácího brankáře. V 60. minutě napřáhl z dálky Podzimek, ale gólmana Šnajdra nezaskočil. V 83. minutě se ve vápně nejlépe zorientoval Vosecký – 0:2. Tři minuty před koncem Podzimek zopakoval svou předchozí ránu, ale opět byl úspěšnější brankář.