září

Béčko má bod z Teplic

Rezervní tým FK Jablonec urval v nedělním duelu pátého kola třetiligové soutěže bod za remízu 2:2 na hřišti Teplic. Ty se radovaly z vítězství až po penaltovém rozstřelu.

FORTUNA ČFL B | 5.kolo

:

Branky TEP: 45. Trubač Daniel, 86. Čmovš Pavel

Branky JAB: 15. Dočekal Tomáš, 86. Štěpánek Michal

Tepličtí fotbalisté v reprezentační pauze poslali do hry své rezervy hned šest hráčů z ligové soupisky, mimo jiné například Hyčku a Trubače. Oproti tomu náš Jablonec spoléhal na tradiční složení týmu. Skláři byli lepší, ale Vodičkovi svěřenci bojovali a šli v Dubí štěstí naproti. Po čtvrthodině hry poslal naše barvy do vedení Dočekal po rohovém kopu. Teplice mohly z několika šancí srovnat, ale dočkaly se až těsně před odchodem do kabin. Po chybě ve středu hřiště a následném brejku zakončil rychlý brejk domácí Trubač a vyrovnal.

Po změně stran se Jablonečtí snažili využívat rychlých brejků a být aktivní. Čtyři minuty před koncem přišel tečovaný nákop Dočekala, po kterém šel sám na domácího brankáře z úhlu Štěpánek a mezi nohy gólmana vystřelil Jablonci vedení 1:2 těsně před koncem. Jenže z vedení se náš celek neradoval příliš dlouho, domácí totiž zanedlouho rozehráli dobře standardní situaci po které Čmovs vyrovnal na 2:2.

O vítězi zápasu nakonec rozhodovaly až střely z penaltového puntíku, náš gólman Richter sice jeden pokutový kop chytil, ale Rozkovec svou střelu neproměnil a Helm z ní trefil jen břevno. Druhý bod do tabulky si tak připsali tepličtí fotbalisté. „Bod je pro nás z venku dobrý, soupeř byl posilněný, my hráli s mladým týmem a měli jen pár zkušených hráčů. Takže bod bereme a jedeme dál,“ uvedl po zápase manažer jablonecké rezervy Adam Pelta.