Mládež
14
srpen
2019

Žáci chtějí v nejvyšší soutěži hrát střed tabulky


Po letech se do Jablonce vrací nejvyšší soutěž starších žáků, což je pro náš klub velmi povzbudivá zpráva.

Před lety poslala reorganizace soutěží naše týmy do žákovské divize, odkud se Jablonec marně pokoušel dostat zpět na nejvyšší úroveň. Povedlo se to až letos, což kvituje manažer mládeže FK Jablonec Josef Mička. „Do ligy jsme se snažili vrátit. Protože když budeme mít solidní U15, tak můžeme mít solidní následně i dorostenecké týmy a posléze z toho může vzejít někdo podobný jako teď Černák a Velich, kteří šli do přípravy s ligovým A-týmem. Postup do nejvyšší soutěže, to byl pro letošek náš cíl,“ prozrazuje s odstupem času Mička.

manažer mládeže FK Jablonec Josef Mička

Základ k úspěchu položili kluci kolem trenéra Petra Bulíře, kteří vyhráli divizní skupinu C. Na zrádnou baráž proti Dukle Praha se pak museli připravit hráči U14 vedeni Honzou Kozderkou. „Hlásá se, že zápasy nemají být pro děti náročné na psychiku a pak se v žákovské lize hraje baráž,“ podivuje se ještě dnes manažer jablonecké mládeže. Barážové dvojutkání ale mladí Jablonečáci zvládli. Už v Praze odehráli výborný první poločas a právě tam si připravili půdu pro postup (3:1), doma pak s Duklou remizovali (3:3) a toužené oslavy postupu na vlastním hřišti mohly propuknout. Šéf mládežnického úseku věří, že nejvyšší soutěž bude pro Jablonec v nové sezoně zvladatelná. „Jsme připraveni hrát alespoň střed tabulky. Celkově situace přináší teď větší tlak na chod mládeže a zejména na trenéry U14 a U13 tak, aby své týmy oživili hráči z blízkého okolí. Chceme žákovskou ligu zvládat, protože když nebudeme nároční, tak se nemůžeme posouvat dál,“ má jasno Mička.

Složitější zatím zůstává situace u dorosteneckých výběrů, které se do vyšší soutěže nemohou prodrat. „Region je tu složitý, blízko je Liberec i polská hranice, třeba v Mladá Boleslavi nabízí neuplatněným hráčům zaměstnání ve firmě. Nemáme proto až moc kde brát. Ale věřím, že když se sejdou dva tři solidní ročníky, což by nyní mohlo nastat, tak proč ten postup i pak nezkusit,“ zakončuje na startu nové sezony optimisticky Mička.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.