S přibývajícími zápasy to bude lepší, věří hráči

FK Jablonec Bohemians Praha 1905
FORTUNA:LIGA, 1. kolo pá 12. 7. 2019, 18:00

S výhrou na začátku nové sezony byli spokojeni naši hráči. Zápas s Bohemians rozebrali v pozápasových rozhovorech brankář Vlastimil Hrubý a střelec obou branek Jan Matoušek.

Jan Matoušek: Góly nebyly povzbuzením jen pro mě

Při své premiéře v ligovém dresu Jablonce si se uvedl hned dvěma góly.

Je to skvělý. Doufal jsem v to, že mě to dokáže nakopnout do dalších zápasů. Jsem rád, že mi to tam padlo už v té první půli. Nebylo to totiž povzbuzení jen pro mě, ale pro celý tým a pomohlo nám to ten zápas zvládnout.

Vypadalo to, že zakončuje s jakousi lehkostí.

Po té přípravě nevím jestli s lehkostí. (zamyslí se) Já jinak asi gól než po rychlým brejku snad ani dát nemůžu. Dneska to teda bylo výjimečně i hlavou, divím se, že jsem tam byl takhle sám.

Pojďme ke gólům. Ten první přišel po parádním sprintu.

Byl tam skvělej výhoz od Hrubase (Hrubý), přebral jsem si to, skočilo to o zem na prsa, dal jsem si to do běhu, přesprintoval jsem stopera a pak už jsem šel sám na branku. Natrénované to nebylo, trenér to po nás chce a tady vznikl ten prostor.

Druhý gól si přidal netradičně u tebe hlavou.

Byl to snad můj první gól hlavou. Viděl jsem Jova (Jovoviće), že je sám a má to připravené na centr. Zařval jsem si, on mě trefil na milimetry a pak už to bylo jen na mně, jestli to trefím. Bohu dík že to vyšlo.

Už před zápasem se vědělo, že se ti na Bohemians daří a dnes si to jen potvrdil.

Dal jsem jim první svůj ligovej gól. Ve třech zápasech mám proti nim teď pět gólů, mám je prostě rád (úsměv).

Vyhovuje ti systém se třemi stopery, kterým se Bohemians prezentují?

Jsou tam větší prostory v tomhle systému. Takhle hrál v přípravě s námi i Rapid a také tam bylo dost míst na záběhy.

Představoval jste si nějak takovouto premiéru?

Hlavně jsem chtěl to utkání zvládnout vítězně. Góly byly jen nadstavba.

Premiéra v novém dresu a dvě vstřelené branky, to tě určitě bude něco stát do klubové kasy, že?

Doli (Doležal) už říkal, že to bude cinkat. Nevím sice ještě kolik, ale snad to zvládnu utáhnout.

Nepomyslel si i na hattrick?

Jelikož jsem dal ten druhý gól až v 84. minutě, tak to by pak už muselo leda vyplynout z nějakého brejku. Bylo by to krásné, ale třeba příště.

Jaká byla hra jabloneckého týmu v poli?

Furt tam jsou rezervy. Musíme se jako tým ještě více sehrát a do dalších zápasů to bude lepší a lepší.

Brankář Hrubý má asistenci na úvodním gólu

Jako brankář si se nemalým dílem podílel na gólové asistenci pro úvodní gól Jana Matouška.

Je to hezké (smích). Nacvičené to ale není. Trenér po nás chce, že když máme balon v ruce, ať rychle vyhazujeme nebo vykopáváme. Tady byl prostor na vyhození rukou, Maty (Matoušek) nebyl až tak daleko a dopadlo to úplně perfektně. Možná tomu pomohl i terén, Maty je rychlostní hráč a z půlky nechal bránícího hráče ještě za sebou o deset metrů.

Výhra na úvod sezony je důležitá, že?

Přesně tak. Jsem rád, že jsme to zvládli tříbodově. Je to pro nás důležité vítězství. Hra nebyla úplně optimální, ale to jsme tak trochu čekali. Tři body jsou dnes zlaté a jsme za ně rádi.

Bohemka měla také šance, takže si bez práce rozhodně dnes nebyl.

Nějaký závar tam měli už během první půle, pak znovu na konci. Ale od toho tam jsem, abych něco chytnul.

Nezatrnulo ti, když si během první půle podklouzl při výběhu na centrovaný balon?

Bylo to spíš štěstí. Nejdřív jsem si pro ten centr chtěl jít, pak jsem viděl, že balon padá trochu víc dolů, tak jsem začal brzdit. Na trávníku byla metrová čára od mých kolíků. Naštěstí jak jsem ležel na zemi, tak se tam kluci nějak srazili a balon mi spadl přímo do rukou.

Terén byl po bouřce hodně nasáklý.

Byl strašně těžký. Ve vápně u tribuny stála voda. Bylo to těžké jak na pohyb, tak na kopání míče. Balon vůbec nelítal, ale nějak jsme se s tím popasovali.

Chytal si za prakticky novou obrannou čtyřkou, tak jaké to bylo poprvé v ostrém soutěžním zápase?

V tomhle složení jsme neodehráli vlastně žádný zápas. Dominik Plechatý přišel až v pondělí, ten do toho šel naostro a zvládl to perfektně. Pár zaváhání tam samozřejmě bylo, ale byly to maličkosti. Nějaká spolupráce už tam vidět pomalu je, komunikace je dobrá a já věřím, že každým přibývajícím zápasem to bude lepší a lepší.