Mládež
červen

U19 na závěr sezony rozdrtila domácí Čáslav

Pohodovým utkáním zakončil jablonecký starší dorost soutěžní ročník České ligy na hřišti posledního celku tabulky FK Čáslav, kde jednoznačně zvítězil 12:1 (6:0). Dvojitý hattrick si připsal Velich a jeden Kinčl. Čestný úspěch domácích padl až v nastaveném čase zápasu.

Česká liga dorostu U19 | 28.kolo

:

Branky NAC: 90. +1.Nykodým

Branky JAB: 3., 42., 57., 73., 80., a 83.Velich, 10., 44. z pen. a 61.Kinčl, 24. a 45.+1.Horáček, 81.Coufal

Už v první minutě nevyužil Kinčlovu přihrávku Vosecký, když zamířil nad branku. Ve 3. minutě Černák našel ve vápně Velicha – 0:1. V 10. minutě po Horáčkově přihrávce pálil z levého úhlu k zadní tyči Kinčl – 0:2. Ve 20. minutě Podzimkovu bombu pod břevno gólman Beran vytěsnil nad branku. Ve 24. minutě po rohovém kopu Podzimka z pravé strany z voleje nádherně vypálil Horáček – 0:3. Až v 38. minutě přišla první možnost domácích. Míč z trestného kopu poslal Havrda vysoko nad branku. Ve 42. minutě Podzimek vysunul dopředu Velicha a bylo to 0:4. Minutu před půlí byl ve vápně sražen Kinčl a ten sám z pokutového kopu zvýšil na 5:0 pro Jablonec. Šestý gól v domácí síti dal v nastaveném čase zblízka Horáček z přihrávky Velicha.

V 56. minutě mohli čáslavští skórovat, ale po rohovém kopu zleva na zadní tyči střela hlavou mířila vedle. Naopak v další minutě završil svůj první hattrick Velich, když po křižném míči Jandy zprava mu míč do vápna naservíroval Kinčl. V 60. minutě napřáhl z dálky domácí Batelka a Vajner ránu srazil na roh. A tento pokus vzápětí potrestal osmou brankou v domácí síti Kinčl pro přihrávce Voseckého. V 73. minutě Velich dal obloukem přes gólmana devátou branku a zároveň jubilejní stou Jablonce v tomto ročníku. Velich v 80. minutě využil průnik Horáčka pravou stranou – 0:10. V 81. minutě podobným způsobem skóroval Coufal rovněž po podobném průniku Malimánka. Tucet gólů v domácí brance završil v 83. minutě Velich ze samostatného úniku. Pak konečně přišli ke slovu domácí. V 86. minutě pálil prudce k levé tyči Havrda a Vajner mu ránu lapil. V 89. minutě podobně pálil Honc, ale na Vajnera si také nepřišel. Až v nastaveném čase se Čáslav dočkala. Střelu Honce Vajner vyrazil, ale na dorážku Nykodýma z úhlu však nestačil.

Trenér Mgr. Michal Kolčava ohodnotil utkání slovy: "Za hezkého počasí na hlavním hřišti v Čáslavi jsme předvedli velmi dobrý výkon, když soupeř nám nekladl větší odpor. Děkuji hráčům za příjemnou tečku sezóny v mistrovské soutěži."