Mládež
červen

U15 si zajistila prvenství v soutěži

Jablonecká U15 si s předstihem zajistila prvenství v České divizi žáků (skupina C) a připravila tím tak baráž pro náš celek U14, který se pokusí postoupit do nejvyšší žákovské soutěže.

Ohlédnutí za zimním obdobím, průběhem sezony nám připravil trenér U15 Petr Bulíř. Ten společně s asistenty Václavem Kopalem a Petrem Banickým dotáhli tým až na první příčku a nyní boje o postup mezi žákovskou elitu přeberou žáci U14 pod vedením Honzi Kozderky a jeho asitenty.

S týmem už pracujeme ve složení už čtvrtý rok. Za tuto dobu se mužstvo až na pár výjimek snažíme držet pohromadě a z kluků dostat jak se říka co nejvíc a vhodným doplňováním ho postupně stabilizovat až k přechodu do dorostenecké kategorie. Máme v týmu některé velmi talentované hráče a například Vítek Phan a David Nykrín už nakoukli i do širšího výběru reprezentace ČR U15. Nehrajeme sice nejvyšší žákovskou soutěž, ale jsme přesvědčeni, že pokud bychom ji hráli, rozhodně by naše role její parametry splňovala a pohybovali bychom se minimálne v jejím středu tabulky. Důkazem toho jsou také zápasy s mužstvi právě z nejvyšší soutěže, které pravidelně hrajeme v přípravném období jako tomu bylo např. i v letošní zimní přípravě, kdy jsme porazili týmy Dukly, Meteoru, Jihlavy, Mládé Boleslavy, remizovali s Bohemians a těšte prohráli s Pardubicemi po jinak výborném výkonu, kdy jsme ovšem hráli bez několika nemocných hráčů s doplněním týmu hráči U14.

V naší soutěži jsme v jarní části odehráli až na poslední kolo všechna utkání. Podstatný je pro nás trenéry fakt, že kluci chtějí na sobě ohromně pracovat, mají neuvěřitelnou chuť do trénování a toto vše si přenášejí také do utkani, což je pro nás trenéry velmi motivující a také nás ,,práce,, s nimi velmi naplňuje. O velikonočním víkendu jsme se zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje v Roudnici n/L, kde startovala také spousta týmů z nejvyšší žákovské soutěže a v polovině června se zúčastníme tradičního kvalitě obsazeného turnaje v Přelouči. Ale samozřejmě prioritou bylo pro nás vyhrát svoji soutěž a dát tím našemu týmu U14, v baráži, možnost se pro příští ročníky probojovat do nejvyšší žákovské soutezě, která by našemu mládežnickému fotbalu slušela.

Výsledky podzimní části našich žáků U15: Žáci vstoupili do druhé poloviny soutěže 31.3.2019 utkáním s Náchodem, který zvládli jasně 6:1. K dalšímu utkání naši borci cestovali do Čáslavy, kde se zrodila remíza 0:0 a po penaltách se radoval náš tým. Druhé domácí utkání proti Vlašimi náš tým bohužel nezvládl a prohrál 1:2, nicméně v dalším důležitém utkání přehrál jasně 4:0 Chrudim a nakročil tak k zisku titulu. O tři dny později opět na domácí půdě žáci porazili SK Benešov 3:0 a domácí "trip" zakončili další důležitou výhrou 3:0 na celkem z Cidliny. Následně si kluci s chutí zatříleli v Nymburce, kde vyhráli jasně 5:0, doma pak porazili Třebeš 3:0 a sedmigólovým přídělem potěšili trenéry v Kolíně. Nyní je čeká závěrečné kolo v Trutnově, kde zakončí již jasný mistr soutěže své ligové působení na trávnících.

Nyní se již můžeme začít připravovat na baráž a Petrovi děkujeme za shrnutí a držíme nadále klukům palce.