Mládež
květen

Žáci U12 a U13 vyhráli Euroregion Nisa Cup 2019

Žáci U12 a U13 vyhráli Euroregion Nisa Cup 2019. Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen náš Ondra Skalický z U13.

Výsledky ze základní skupiny

FKJ - Stilón Gorzów 1:0

FKJ - FK Slovan Hrádek 2:0

FKJ - VTJ Rapid Liberec 2:0

FKJ - FA Boleslawiec 1:1

FKJ - TJ Sokol Ruprechtice 1:0

Výsledky z Play off

čtvrtfinále: FKJ - BKS Boleslawiec 1:0

semifinále: FKJ - TJ Sokol Ruprechtice 4:1
finále: FKJ - Stilón Gorzów 3:0

Celkové umístění:

1. FK Jablonec

2. Stilón Gorzów

3. FK Železný Brod

Nejlepší hráč turnaje: Ondřej Skalický

Turnaje se zúčastnilo celkem 12 týmů: FK Slovan Hrádek, FC Slovan Liberec, FK Jablonec, FK Náchod, FK Železný Brod, VTJ Rapid Liberec A/B, TJ Sokol Ruprechtice, BKS Boleslawiec, Granica Bogatynia, Stilón Gorzów Wlp., FA Boleslawiec

Trenéři Honza Špiroch a Marcel Belšan shrnuli úspěšné tažení za vítězstvím v turnaji takto: "První den jsme sehráli pět zápasů ve skupině, dobrým výkonem a herním projevem jsme skupinu ovládli a zaslouženě postoupili rovnou do čtvrtfinále. Kluci v "časoprostoru" mezi zápasy měli individuální soutěže, které byly zaměřeny na techniku a přesnost. Také si mohli vyzkoušet fotbalovou klec, kde hráli 1 na 1 nebo 2 na 2 ...ať už mezi sebou nebo proti soupeřům z jiných týmů. Večer jsme se ubytovali v kempu Kristýna, kde nám organizátoři turnaje připravili taktéž bohatý program. Mohli jsme vidět show v žonglování a také si přímo na pláži zafandit naší hokejové reprezentaci, kde jsme měli připravené plátno. Druhý den jsme opět ovládli, předvedli pohledný fotbal, žadný z týmů nás ani jednou herně nepřehrál a tak jsme si odvezli zlato. Prosadili jsme se i v individuálních soutěžích. Matěj Dvořák dostal cenu za žongléra a Ondřej Skalický byl vyhlášen hráčem turnaje. To je hráč s velkým potenciálem, jeho fotbalové myšlení a technika je na vysoké úrovni. Radost ho sledovat a držíme mu palce! Chtěl bych poděkovat organizátorům turnaje, kteří se o nás starali a připravili nám bohatý program. Dále rodičům za jejich podporu v hledišti a pomoc při převozu kluků.

Na závěr bychom doplnili, že tým U13 se chystá v nadcházejícím týdnu pod vedením Marcela Belšana a Tomáše Hlubučka na velký mezinárodní turnaj do německého Hannoveru, kde změří síly s opravdu velmi kvalitními mužstvy. Bundesligová mužstva, mužstva z druhé Bundesligy a dalších zahraničíních účastníků z Dánska, Ukrajiny, Švédska a Holandska. Tým má připravený autobus, ve kterém budou sedět jak hráči, tak i rodiče, kteří vytvoří určitě parádní atmosféru a my si z tohoto turnaje odvezeme nejen slušné umístění, ale také spoustu krásný fotbalových i kulturních zážitků.