Aktualita
17
květen
2019

Martin Doležal: Těší mě zájem klubu


Útočník Martin Doležal ve čtvrtek prodloužil smlouvu v Jablonci o další tři roky a této možnosti si od klubu váží. Přiznává, že jednání byla dlouhá a nebyla vůbec jednoduchá. Nakonec se vše podařilo a Martin Doležal může dál vylepšovat statistiky v jabloneckém dresu!

Vzpomeneš si na svůj první zápas v dresu Jablonce? A jsi rád, že to bude ještě všechno pokračovat?

Vzpomínám si na to moc dobře. Hráli jsme na Slovácku a měl jsem tam pár transparentů od fanoušků Olomouce. Ale to už je dávno. Teď jsem rád, že o mě klub stál i nadále a chtěl prodloužit. Jednání byla dlouhá, byly tam i nabídky ze zahraničí. Ale nakonec jsme se domluvili a jsem rád, že to máme za sebou.

Jak celkově hodnotíš své dosavadní angažmá v Jablonci?

Rozdělil bych to na dvě části. Na začátku se ode mě hned očekávalo, že budu dávat góly a moc mi to nevyšlo. Spaloval jsem hodně šancí. Ale myslím si, že postupem času, i když tady byli kvalitní útočníci, jsem se dokázal vždycky prosadit do základní sestavy. A teď od příchodu trenéra Petra Rady šlo moje sebevědomí rapidně nahoru. Trenér mi dal důvěru a věří mi. Celý tým na tom pracuje a jsem rád, že mi to tam teď padá. Útočníci jsou klíčoví hráči a jsou od toho, aby dávali góly. Jsem rád, že teď máme nějakou fazonu a doufám, že to bude pokračovat.

Nicméně ty máš i dost asistencí na kontě. Vstřelil jsi 60 branek a nahrál na 21 gólů. Takže máš podíl na 81 gólech v 198 zápasech v první lize. To nejsou vůbec špatná čísla.

Spolupráce s týmem funguje dobře. Tým nám hodně vyzrál a jsme dostatečně sehraní. Hodně nám pomohlo působení v Evropské lize UEFA, kde jsme nasbírali zkušenosti. Teď z toho čerpáme v lize. Samozřejmě, některé zápasy nám nevyšly. A ty moje asistence spočívaly hlavně v tom, že ze začátku jsem se ještě snažil najít někoho jiného ve vápně místo toho, abych střílel. Statistiky až moc nesleduji, ale když to takhle člověk vidí, tak jsem rád, že jsou čísla taková, jaká jsou.

Za těch necelých šest let v Jablonci jsi zažil dvě pohárová finále, několikrát jsme hráli na špici tabulky a nakonec se i dostali do základní skupiny Evropské ligy UEFA. Takže přestupu do Jablonce určitě nelituješ, že?

Určitě toho nelituji. A ani z osobního hlediska. Narodil se nám tady s manželkou syn. Máme krásného syna, mám výbornou manželku, která se o malého stará, když nejsem doma. I tohle mi pomohlo, že máme přírůstek do rodiny. Pomáhá mi to hodně se odreagovat od každodenního stresu a od fotbalu. Člověk, když přijde domů a vidí toho malého sviště, jak řádí, tak všechny starosti jdou stranou.

Teď máme před sebou poslední dva zápasy sezóny na Spartě a doma s Libercem. Jaký máme cíl do těchto závěrečných bitev?

Myslím si, že každý tým chce Spartu porazit. I když teď není taková, jako bývala dřív. Ale furt má jméno, dřív to však byla skoro nedobytná tvrz. My už se teď nemůžeme nikam posunout, ale chceme udělat v těch dvou zápasech co nejlepší výsledky. Sparta má jisté třetí místo a je možné, že taky trochu zamíchají sestavou. To se uvidí. A poslední zápas je Podještědské derby. To je velmi dobrý zápas na závěr. Snad oba zápasy odehrajeme dobře a i s dobrým výsledkem.

S nadsázkou se říká, že i kdyby se mělo spadnout z ligy, tak hlavně porazit Liberec. Jak to vidíš ty?

(směje se) V tu dobu už budeme vědět, jak dopadlo finále poháru MOL Cup a podle toho, jestli nás čeká ještě kvalifikace o účast v předkole Evropské ligy UEFA. Pro tenhle region a fanoušky to je samozřejmě speciální a má to náboj. Doufám, že před vlastními fanoušky Liberec porazíme a hezky se tak rozloučíme se sezónou. 

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.