květen

Martin Doležal prodloužil smlouvu o tři roky!

Útočník Martin Doležal, který teď zažívá nejlepší fotbalové časy, pokračuje v Jablonci! Devětadvacetiletý útočník podepsal novou smlouvu do 30. 6. 2022!

Martin Doležal si v aktuálním ročníku připsal zatím 15 ligových branek ve 27 zápasech. K tomu přidal i šest asistencí a prosadil se také v Evropské lize UEFA, kdy nám zařídil vítězství proti Dynamu Kyjev.

„Martin Doležal je pro nás důležitý hráč a dokazuje to i v této sezóně, kdy má nejlepší čísla v kariéře. Jsme rádi, že jsme se domluvili na pokračování jeho působení v Jablonci,“ říká ředitel klubu Petr Flodrman.

„Jsme rádi, že Martin Doležal v Jablonci prodloužil smlouvu. Byť měl tři nabídky ze zahraničí, tak se rozhodl pokračovat v Jablonci, kde má nadstandardní vztah s majitelem. Martinovi to v Jablonci od jeho příchodu sedlo a teď má rozjetou nejlepší sezónu v kariéře. Rozhodl se zůstat v Jablonci a popere se s týmem o postup do skupiny Evropské ligy UEFA. A může si i vybojovat své vysněné zahraniční angažmá,“ říká k novému kontraktu manažer Martina Doležala Ondřej Chovanec.

Martin Doležal v Jablonci působí od sezóny 2013/2014, kdy k nám přestoupil ze Sigmy Olomouc. Martin Doležal s fotbalem začínal v TJ Sokol Rajnochovice v šesti letech, kde působil pět let a zamířil do Bystřice pod Hostýnem. V roce 2004 přišel jeho přechod do Sigmy Olomouc, kde vybojoval dorostenecký titul.

Následně v Olomouci přešel do A týmu mužů, ale také hostoval v druholigových týmech Třince a Brna. Poslední sezony hrál za A tým Sigmy Olomouc, kde se mu dařilo střelecky a řekl si o přestup v lednu 2014 do Jablonce. Zatím má na kontě 198 ligových startů, 60 gólů a 21 asistencí.