Mládež
duben

U19 Deklasovala Ústí nad Labem na jeho hřišti

Starší dorost FK Jablonec v utkání 21. kola České ligy po velmi dobrém výkonu deklasoval v Ústí nad Labem tamní FK 9:0 (5:0). O pět gólů v domácí síti se zasloužil Velich.

Česká liga dorostu U19 | 21.kolo

:

Branky UNL:

Branky JAB:

Jablonecký celek zaskočil obávaného soupeře hned od počátku nátlakem a osobním napadáním, čímž ho dokonale zbavil aktivity. Velich už mohl skórovat v 6. minutě, ale centr Horáčka z pravé strany hlavou namířil do gólmana Žáčka. V 8. minutě se už hlavou trefil po rohovém kopu Javůrka z pravé strany. V 16. minutě prodribloval Džmura levou stranou až do vápna, kde přihrál Velichovi – 0:2. Domácí se k prvním možnostem dostali v 18. resp. 20. minutě střelami z trestných kopů. Ten z pravé strany lapil Mazánek a ten z levé strany hosté odrazili. Na 3:0 pro Jablonec zvýšil ve 24. minutě Vosecký, který zužitkoval centr Javůrka z pravé strany. V 28. minutě zmařil domácí brankář šanci Urbánkovi, když míč mířící do branky špičkou kopačky odrazil na roh. První půlhodinu zápasu uzavřel čtvrtou brankou v domácí síti Štěpánek, který poslal do branky odražený míč z rohového kopu. V další minutě svou druhou šanci zahodil Urbánek, když z úniku poslal míč těsně vedle pravé tyče mimo. Pátou branku a svou třetí dal ve 34. minutě Velich z přihrávky Horáčka zprava.

V 48. minutě ústečtí měli další možnost z trestného kopu, ale Kolařik branku minul. Za minutu se konečně mezi střelce zapsal Urbánek, jenž využil míč od Velicha, který ho získal z důsledného napadání domácího gólmana. V 50. minutě Velich obloučkem dal sedmou branku a osmou přidal 73. minutě. To bylo výsledkem skvělé hry všech jabloneckých, kteří domácímu soupeři nedarovali téměř nic. Agilní Velich měl v 83. minutě zásluhu i na deváté brance, když po faulu na něho Podzimek z trestného kopu přesnou střelou přes zeď pod břevno zavěsil.

Trenér Michal Kolčava okomentoval utkání takto: " Děkuji hráčům za předvedený výkon a výsledek. Hra splňovala úplně všechno, zejména v prvním poločase."