Rozhovor
16
březen
2019

Hráči byli nakonec za bod rádi


Naši fotbalisté nakonec bod po bezbrankové remíze na Slovácku brali. Stoper David Hovorka i středopolař Michal Trávník v pozápasových rozhovorech hodnotí sobotní souboj v Uherském Hradišti.

Vykartovaný Hovorka: Nevycházejí nám předfinální akce

Zápas na Slovácku moc fotbalové krásy nenabídl, stejně tak jako nepřinesl koření fotbalu, tedy góly.

Byl to bojovný zápas od začátku až do konce. Bylo málo šancí a pro diváka to asi moc atraktivní zápas nebyl. Domácí měli ke konci tu velkou tutovku, kterou nedali a my vlastně můžeme být rádi, že jsme to ještě neprohráli.

Šancí si poslední dobou celkově moc nevytváříme.

Už předchozí zápasy v Mladé Boleslavi a Plzni to herně vypadá, ale je to bez výsledku a bez gólu. Vůbec nám nevychází předfinální a finální akce, abychom to dotáhli do konce. Bohužel.

Čím to je, třeba na podzim jsme v tomto vynikali.

Tehdy taky na co jsme šáhli, to nám tam padlo. Dávali jsme dost gólů. Bohužel, teď si to musíme víc vypracovat. A když už si něco vypracujeme, v předfinální fázi se na to nadřeme a pak zpátky přicházejí ztracené balony.

Je bod ze Slovácka tedy nakonec málo?

Když jsme sem přijeli, chtěli jsme samozřejmě všechny tři. Ale vzhledem k tomu, jak se to vyvinulo a skončilo, tak můžeme být za bod rádi.

Narážíš na závěrečnou tutovku domácích, při které se zaskvěl náš brankář Hrubý. Už si to viděl v síti?

Já tam byl v prvním souboji, ani nevím s kým. Nějak to tam proletělo mezi námi, zamnou byl ještě Eda Sobol. Ale naštěstí to Vlasta chytil. Super, podržel nás, jsme za to moc rádi, vlastně nám vychytal aspoň ten bod!

Ty jsi ale viděl v jednom ze soubojů svou čtvrtou žlutou kartu v sezoně a na příští zápas s Příbramí budeš chybět. Byla zasloužená?

Asi jo. Šel jsem tam a přerušil hru na půlce. Hráč už jen nadskočil, abych ho netrefil. Na Příbram nebudu, ale na očekávaný Liberec už ano.


Lidé na Slovácku Trávníkovi tleskali, bod je zasloužený, řekl

Je bod ze Slovácka málo?

Bod je asi zasloužený. Podle mě to byl vyrovnaný zápas, šancí bylo pomálu na každé straně. Vyhrát mohl každý z týmů. Měli jsme dvě tři šance, co jsme mohli dát. Slovácko mělo na konci tutovku, takže ten bod musíme brát.

Na jaře se nám v ofenzívě příliš nedaří. Ani po třetí v řadě jsme venku neskórovali. Kde vidíš příčiny?

Těžko říct. Kdybych to věděl, tak by to bylo asi jiné. Prostě na tom musíme zapracovat, jít tomu naproti a věřit, že se to zlomí.

Sledujete vývoj v prvoligové tabulce?

Ještě nevím výsledek z Ostravy.

Hrála doma 1:1 s Mladou Boleslaví.

Takže se tam asi dál budeme držet. Po repre pauze máme doma důležitý domácí zápas s Příbrami a ten musíme zvládnout a vyhrát.

Ty jsi původem ze Slovácka a stadion ti při střídání tleskal. Jaké to jsou zde v Uherském Hradišti pro tebe zápasy?

Pořád tu znám hodně kluků i lidí v klubu, takže se sem rád vracím. A že mi tleskali? Lidi tu jsou hodní, já tu nikomu nikdy nic neudělal. Takže si myslím, že mě tu vždycky přivítají dobře.

Míváš tu hodně velkou podporu i v hledišti z rodiny a od známých?

Bral jsem asi patnáct lístků. Celkem toho bylo dost. I tady v Hradišti mám hodně známých. Celkově tu bylo dost lidí, co znám.

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.