Mládež
únor

U16 o víkendu pokračovala v MVM

Jablonecká 16tka přivítala na UMT Mozartova hosty z Českých Budějovic v rámci pokračování Memoriálu Vítězslava Marečka. Bohužel naši mladíci ani tentokrát na České Budějovice nestačili.

FKJ U16 - Č. Budějovice 1:6 (0:1)

Branka: 70. Šedina

Sestava: Reiner - Polák (45. Řezníček), Šebek, Jelínek, Erban (60. Novák) - Malý, Drda, Jandura - Šedina, Bodi (60. Bína), Bartoš (70. Kochánek)

Po 14ti dnech se v dalším kole MVM potkala mužstva Jablonce a Českých Budějovic, tentokrát na UMT Mozartova. Zápas měl velice podobný průběh jako ten předešlí. Od začátku se odehrávala spíše uprostřed hřiště s mírnou převahou hostů. Domácím se otevíraly možnosti k rychlým brejkům, ale nedařilo se jim dovést je až ke gólu. Ve 30. min. se po akci zprava obtočil hostující hráč okolo bránících hráčů ve vápně a hosté vedli 1:0. Za tohoto stavu skončil 1. poločas.

Oproti prvnímu vzájemnému zápasu, drželi jablonečtí nadějný výsledek déle. Až v 65. minutě hosté navýšili na 2:0 krásnou individuální akcí jejich kapitána. Na tuto branku domácí ještě dokázali zareagovat, když Šedina v 70. minutě využil sólo Jandury i přistrčení Kochánka a snížil na 2:1. Pak už se opakoval scénář minulého utkání, hosté s přibývajícím časem dominovali a stříleli branky. Konečné skóre se zastavilo na výsledku 1:6.

Komentář trenéra Martina Kotyzy: "Utkání velmi podobné tomu, které jsme odehráli v Budějovicích. Ve větší části zápasu jsme schopni hrát vyrovnaně, z přibývajícím časem nás soupeř vždy někde nachytá a potrestá. Byť to dle výsledku nevypadá, tak jsem rád, že jsou tam vidět posuny oproti zápasům minulým, nicméně si musíme přiznat, že soupeř je momentálně o kousek dál než my. Potěšil mě výkon Štěpána Erbana, kterého zkoušíme z Jablonce nad Jizerou. Do příštího zápasu, který hrajeme 16.2. doma s Olomoucí, se určitě musíme zlepšit, protože nás čeká řekl bych nejlepší tým skupiny."