This text will be replaced
leden

David Štěpánek posílí Jablonec!

Jednadvacetiletý stoper David Štěpánek bude od dnešního dne působit v Jablonci! Talentovaný stoper přestoupil z druholigové Jihlavy. Na severu Čech David podepsal smlouvu do 30. června 2022.

Stoper David Štěpánek je mládežnický reprezentant, který s fotbalem začínal ve Speřicích. Později přestoupil do Vysočiny Jihlava, kde prošel řadou týmů mládeže a prosadil se také do první ligy. V tuzemské nejvyšší soutěži odehrál David Štěpánek celkem 39 zápasů a připsal si dvě asistence. Na premiérový gól zatím mladý talent stále čeká.

Přestup do Jablonce je pro Davida velkým posunem v kariéře. „Trošku jsem doufal, že bych mohl v zimě přestoupit. Jsem rád, že tu jsem. Je to pro mě první velký přestup v kariéře, takže to znamená hodně. Beru to jako krok dopředu,“ říká po přestupu David Štěpánek.

Navíc se David v Jablonci potká s několika bývalými spoluhráči z Jihlavy. Seznámení se zbytkem týmu se však neobává. „Osobně znám Davise Ikauniekse a Honzu Hanuše ještě z Jihlavy a s Kubou Janetzkým jsme byli spolu v reprezentaci. Jinak kluky osobně neznám, ale myslím si, že to bude v pohodě. Doufám, že mě kluci přijmou co nejrychleji mezi sebe,“ říká Štěpánek, který se hned během čtvrtka zapojí do utkání v zimní Tipsport lize proti Varnsdorfu. David bude v Jablonci oblékat dres s číslem 5.

Profil Davida Štěpánka

Narozen: 30. březen 1997

Post: stoper

Noha: pravá

Výška: 186 cm

Váha: 81 kg

Zápasy/góly/asistence v lize: 39/0/2

Starty v reprezentaci: U16 (8), U17 (12), U18 (6), U19 (10), U20 (4).

Předchozí kluby: TJ Dálnice Speřice (2003 – 2008), FC Vysočina Jihlava (2008 – 2019).