Reportáž
11
září
2017

Teplice potvrdily vedoucí pozici v lize


V 7. kole Juniorské ligy se zrodil překvapivý výsledek. Nikoliv podle postavení v tabulce, ale podle rozložení sil na hřišti. Teplice dokázaly náš tým doplněný hráči z áčka porazit 2:1, čímž si udržely pětibodový náskok na čele tabulky.

Juniorská liga 2017/2018 | 7.kolo


1
:
2
1:1

Branky JAB: 38. Jovović

Branky TEP: 11. Šup, 66. Šimeček


Martin Doležal, Ondřej Mihálik, Vladimir Jovović, Jakub Janetzký, Jaroslav Diviš a Tomáš Holeš šli hrát za juniorský tým, aby měli zápasové vytížení. A od začátku zápasu byla vidět naše ofenzivní převaha. Jenže obrovské šance z první a třetí minuty zůstaly nevyužity. Martin Doležal mezi tyče nemířil. Po deseti minutách hry přišla chybná rozehrávka Haitla, kterou vystihl Šup. Obešel brankáře Klementa a zamířil do prázdné branky – 0:1. Inkasovaný gól byl Jablonec studenou sprchou a nedařilo se nám dostávat více do zakončení. Až v 38. minutě přišla velmi pěkná akce. Holeš vyslal Mihálika po křídle do úniku, přišel centr, který zakončoval Martin Doležal. Gólman Teplic míč vyrazil, ale dobíhající Jovović byl hodně důrazný a vyrovnal na 1:1. O chvíli později skóroval Jaroslav Diviš po spolupráci s Martinem Doležalem. Sudí ale branku pro těsný ofsajd neznali.

Po změně stran jsme měli míč více na kopačkách, ale Teplice opravdu srdnatě bránily. A zároveň čekaly na nebezpečné brejky. Po hodině hry měl Jablonec výhodu volného kopu. K míči se postavil Jovović a pěknou střelou překonal brankáře Teplic, ale míč na brankové čáře vyrazil hlavou bránící hráč Teplic, který zaběhl k pravé tyči. V 66. minutě jsme vhazovali na polovině hřiště. Došlo ke zbytečné ztrátě a rychlý brejk zakončil v pádu gólem Šimeček – 1:2. Velkou šanci na vyrovnání měl Martin Doležal, ale míč ve vápně netrefil ideálně. Závěr zápasu byl hodně křečovitý a nedařilo se přetlačit dobře bránící Teplice.

Trenér juniorky Džimis Bekakis po utkání těžko hledal slova na hodnocení zápasu. „Co k tomu říct…,“ hlesl zklamaně jablonecký trenér. „Bylo s námi šest lidí z A týmu, síla dopředu tam byla. Během prvních pěti minut jsme měli dvě velké šance, které jsme neproměnili. Pak soupeř po chybě Haitla, který nesmyslně dával malou domů z půlky hřiště, dal góla. Dotahujeme to, horko těžko dáme v 39. minutě na 1:1. Byly tam i další šance… Místo toho, abychom to druhou půli rozjeli znovu a zatlačili soupeře, abychom nějakou šanci využili, tak nás bylo málo ve vápně do zakončení. Druhý gól Teplic byl po další naší chybě… Soupeř byl běhavý, poctivě bránil, měl hodně nebezpečné brejky. Měli jsme s tím problémy,“ hodnotí utkání trenér jablonecké juniorky. 

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.