This text will be replaced
Akce
13
duben
2015

Jablonec děkoval hasičům


Velmi solidní návštěva se sešla v páteční podvečer na Střelnici a jablonecké publikum tak vytvořilo důstojnou kulisu nejen vítěznému zápasu SYNOT ligy ale i slavnostním momentům při vyvrcholení projektu „JABLONEC HASIČŮM!“

V krásném slunném počasí si našlo cestu na stadion Střelnice přes čtyři tisíce diváků a především děti byly nadšené z předzápasového programu v tradiční fanzoně za hlavní tribunou. Obvyklé atrakce jako skákací hrad nebo stánek s XBOXy tentokrát doplnil tematicky zaměřený hasičský obsah. Všichni příznivci obdivovali moderní výbavu zásahové Tatry a především veteránský vůz Praga L z roku 1918. Ozdobou předzápasového programu ve fanzoně bylo vystoupení malých dětí – hasičů s modelovým zásahem.

Mezitím se už na hrací ploše chystal slavnostní ceremoniál s hasičskými praporečníky, na jehož konci se pak čestného výkopu zhostil plk. Ing. Petr Bartoň, ředitel Územního odboru Jablonec n. N. HZS Libereckého kraje. Ten ještě předtím převzal z rukou generálního ředitele klubu Mgr. Petra Doležala šek v hodnotě 22.000,- Kč, které poslouží na pořízení technického zařízení pro čerpání kapalin různé konzistence z těžko přístupných míst.

O poločasové přestávce došlo k emotivním momentům na hrací ploše, kde klub ocenil dva hasiče, kteří se v minulosti zasloužili o záchranu lidských životů. Diváci nejprve aplaudovali zástupci sboru dobrovolných hasičů v Těpeřích Pavlu Kurfiřtovi za jeho bezprostřední pomoc motorkáři. Pak byl oceněn Josef Černý, který v náročných podmínkách zachránil chlapce z hořícího domu. Právě tehdy zachráněný Dominik Čejka se svou matkou přišel Josefu Černému po necelých deseti letech od události poděkovat za záchranu svého života.

K příjemné atmosféře přispěli samozřejmě i samotní hráči, kteří svého soupeře nakonec vysoko porazili a při oslavném kolečku nezapomněli i oni poděkovat hasičům nejen za jejich účast a podporu v hledišti.

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.