Infografika
26
březen
2016

22 ligových kol pohledem čísel a statistik


Dosavadní osmé místo v ligové tabulce není šťastné jak pro nás, tak i naše fanoušky. Při pohledu na statistiky, zejména ty útočné, patříme k nejlepším týmům v lize. Sráží nás tedy zejména produktivita a laciné obdržené góly.

Počet gólů čtvrtý nejlepší v lize

Co do počtu vstřelených branek, tak patříme do TOP 5 týmů SYNOT ligy. S celkově 35 góly v brance soupeře jsme na 4. místě v lize. Doma jsme skórovali osmnáctkrát a 17 branek jsme dali na hřištích soupeře.

Na druhé straně minulý rok jsme za celou sezonu inkasovali jen 22 branek a byli jsme na druhém místě v lize. Letos jsme toto číslo již překonali a to je za námi teprve 22 ligových kol. Aktuálně jsme inkasovali 28 gólů.

Ve statistikách se nám daří také střílet branky po vystřídání hráče. V aktuálním ročníku se nám to povedlo již sedmkrát a je to druhé nejlepší umístění v lize za Plzní, která takto vstřelila deset branek.

V počtu střel vládneme lize

Že se snažíme tlačit dopředu a zaměstnávat obranu soupeře dokazuje také počet střel. Samozřejmě, ne v každém zápase to jde podle našich představ, ale 343 střel v 22 zápasech není vůbec špatné číslo. V počtu střel na branku jsme na prvním místě v lize, byť okupujeme až osmou ligovou příčku. Mezi tyče soupeře jsme vypálili 131 střel!

S počtem střel souvisí také počet útočných akcí, po kterých se dostaneme na dostřel branky soupeře. Celkem máme podle rozšířených ligových statistik 14 674 útoků, což také patří k nejvyššímu počtu v lize.

V přihrávkách opět na čtvrtém místě

10571 – to je celkový počet přihrávek, který jsme vyprodukovali za dosavadní průběh aktuálního ročníku SYNOT ligy. Tento počet nás řadí na čtvrté místo mezi ligovými týmy a úspěšnost máme na hranici 78 procent. To je šestá nejlepší úspěšnost v lize!

Obranné souboje drhnou

V úspěšnosti obranných soubojů se nám letos příliš nedaří. Celkem jsme absolvovali 2104 soubojů v defenzivě a vyhráli jich jen 48 procent, tedy 1005 obranných soubojů bylo úspěšných. To nás řadí na 12. místo v lize. 

Podívejte se také na individuální statistiky našich hráčů na webu. Stránku otevřete kliknutím na obrázek níže.


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.