Article image

Dvougólový Čvančara cítil křivdu

Team logo Team logo
FK Jablonec Randers FC
2:2
Evropská konferenční liga UEFA, 3. kolo čt 21. 10. 2021, 21:00
Reportáž

Útočník Tomáš Čvančara skoroval do sítě Randers hned dvakrát, ale jeho góly nakonec na vítězství nestačily. Jablonecký útočník cítil bezprostředně po utkání, ještě v doznívajících emocích křivdu za některé sporné momenty.

Tomáši, radost z tvých dvou gólů bude asi menší, když jsme to utkání nedokázali dotáhnout do vítězného konce, že?

Dal jsem dva góly, které pro mě mají velkou cenu. Sám cítím, že moje výkonnost i cesta, kterou jsem se dal, jde nahoru. Bohužel ve finále je z toho jen bod. Cítíme trochu křivdu, z toho jsem zklamaný.

V čem konkrétně vidíte tu křivdu?

Za mě tam byly minimálně dvě další sporné situace na nás, kdy jsme my měli kopat penaltu. Ještě jsem to tedy neviděl, ale minimálně sporné to bylo. Minimálně jedna z nich měla být nařízena. Říkám to teď bezprostředně po zápase, jak to vidím, ještě jsem plný emocí. A oni nám pak vyrovnají v devadesáté minutě z dost přísné penalty. Ten zápas měl skončit naším vítězstvím.

Pojďme k tvým dvěma gólům. První byl pěkný zakončený patičkou.

U prvního gólu byl náběh do vápna, věděl jsem že Povy (Považanec) to na nás hodí. Dal nám do vápna krásný balon pod sebou, šel trochu za mě a já jsem se musel trochu zastavit. Věděl jsem, že se pokusím to dávat patičkou a zaplaťpánbůh to tam padlo.

A u druhé branky si věděl, že to je hned gól, že je balon celým objemem za čárou?

Já jsem viděl balon za čarou, takže jsem se hned radoval. Ani mě nenapadlo kouknout na pomezního. Jak jsem odhlavičkoval, viděl jsem, že hráč je s balonem za čarou, takže jsem se běžel ke klukům radovat.

V základní skupině už za sebou máme první zápasy se všemi soupeři. Není v nich čtyřbodový zisk přeci jen nakonec málo?

Mrzí to. Ale s každým jsme hráli otevřenou partii. Ani v jednom zápase jsme nebyli horší, ba naopak. Myslím si, že jsme ukázali svoji hru a kvalitu. Věřím, že šance na postup máme.

Který ze soupeřů je podle tebe hlavním kandidátem na druhé místo, když Alkmaar odskočil?

Asi Randers.

Nemrzí tě, že jsi utkání nedohrál? Vypadlo to, že jsi střídal kvůli zdravotnímu stavu.

Já toho tuhle sezonu moc nenahrál. Někdy se trenér rozhodl jinak, jindy jsem měl nějaké zdravotní problémy. Dneska mě tahaly třísla, ale to není nic vážného. Tak jsem šel raději dolů, abych tam nezůstal dalších deset minut a nedej bože mě v tom píchlo. Raději jsem si řekl o střídání, abych byl připravený i do dalších zápasů.

Jak složité bylo se vrátit zpět po zranění v Alkmaaru?

Měl jsem otřes mozku. Celej tejden mi bylo hodně špatně a pak jsem se do toho znova těžko dostával. Ono tejden ležet v posteli a skoro nic nedělat a pak přijít na trénink a skočit do plného tréninku, to není vůbec lehké. Cítím i dneska, že to ještě není stoprocentní.

V druhé půli jsme dominovali, měli jsme tam dvě tyčky a Randers skoro nic. Mrzí i z tohoto pohledu konečná remíza?

Samozřejmě, byly to stoprocentní šance, přitom jsme je do ničeho moc nepouštěli. Dostat gól v 90. minutě z takto smolné penalty, o to víc to mrzí. Ono to se to celkově násobí. Stačí se podívat na zápas do Alkmaaru, za mě tam byla jasná penalta na mě po tom otřesu mozku, dneska zase dvě penalty. Jsme z toho všichni naštvaní, ale bohužel nic s tím neuděláme.

Není tedy chyba, že na zápasech Evropské konferenční ligy není videorozhodčí?

Samozřejmě. S někým jsem se už o tom bavil a bylo mi řečeno, že nemají proškolené rozhodčí a je jich nedostatek. Co na to říct, je to úsměvné, ale na druhou stranu pro všechny stejné. Rozhodčí se dneska rozhodnul takhle, tak třeba příště nám to vrátí.


Author Jan Bendl
Sdílet článek