Article image

Považanec: Katastrofální první poločas

Team logo Team logo
Bohemians 1905 FK Jablonec
3:0
FORTUNA:LIGA, 30. kolo ne 14. 6. 2020, 17:00
Reportáž

Středopolař Jakub Považanec těžko hledal slova po zpackaném prvním poločase, který odehrál Jablonec v neděli v Ďolíčku. Podle něj rozhodl zápas důraz v šestnáctkách.

Kubo, zápas jsme nezvládli, jak si viděl jeho průběh?

Do prvního poločasu jsme vstoupili úplně katastrofálně. Nechali jsme si lehce vstřelit dvě branky. Byl tam slabý pohyb, nasazení, nedůraz, byla to katastrofa. O poločase se zvýšil hlas v kabině, pak jsme se zlepšili, ale chyběla nám tam finální a předfinální fáze. Sice jsme dali gól, ale byl u toho mávaný ofsajd. Pak už jsme si ale nějaké extra šance nevytvořili. Po naší chybě jsme dostali třetí branku a bylo po zápase.

Chvilku po změně stran přišlo snížení z kopačky Černáka, jehož gól byl ale odvolán pro signalizovaný ofsajd. Tam se to ještě mohlo zlomit, že?

Možná kdyby ten gól platil, že by nás to ještě víc nakoplo. Byla to někde v 50. minutě, určitě by nás ten gól nakopl, protože by bylo stále dost času. Bohužel dnes jsme branku nedali a tak jsme pomýšlet na výhru a body nemohli. Za první poločas jsme si určitě zasloužili prohrát, ale v druhém poločase jsme byli lepší, remízu bychom si zasloužili.

První dvě branky jsme dostali hlavou, třetí po nedůrazu ve vápně. Byl rozhodující faktor nedůraz ve vápně?

Určitě. Důraz dneska byl na straně Bohemky. Jejich hráči byli důraznější a po centrech dali dvě branky, třetí byl vlastně taky centr po zemi. Dá se říct, že dnes rozhodl důraz v šestnáctkách. Hlavně to ale bylo o pohybu a nasazení. Ten první poločas jsme úplně poto…

Bohužel jsme neudrželi třetí místo, na které se dostala Sparta. Ze čtvrté pozice nás čeká o jedno domácí utkání méně.

Jasně, chtěli jsme začínat doma. Teď pojedeme do Plzně, ale i s ní bychom se utkali tak jako tak. My si tento výkon musíme přehodnotit, rozhodně se toto nemůže opakovat za týden v Plzni. Protože jak k tomu přistoupíme takto na Viktorii, tak to bude podobné. Musíme změnit přístup i výkon o sto procent.

Je za námi třicet kol, jak by si zhodnotil základní část FORTUNA:LIGY?

Cíl jsme splnili. Jasně že každý kouká na poslední zápasy, ten dnešní zápas nám absolutně nevyšel. Máme 49 bodů, to jsme před sezonou chtěli, být v šestce. Teď musíme na Bohemku zapomenout a pobít se o co nejlepší umístění. Určitě v tom průběhu sezoně byly zápasy, za které se můžeme stydět, například venkovní zápasy v Příbrami a teď na Bohemians. Tyto duely kdybychom zvládli lépe, tak jsme mohli být třetí.


Author Redakce
Sdílet článek