Article image

D žáci tuží kolektiv a užívají si pestrý program

Pestrý program v zimní přípravě absolvují D žáci ročníku 2003 pod vedením hlavního kouče Jana Kozderky.

K průběhu zimní přípravy

Rozmanité aktivity mají v rámci zimního drilu připraveni pro své svěřence trenéři žákovské kategorie D. Ti odstartovali zimní přípravu v pondělí 12. ledna úvodními kondičními testy. „Naše příprava probíhá v domácích podmínkách, tedy vyjma soustředění v Rokytnici nad Jizerou. V době jarních prázdnin nás pak čeká blok dvoufázových tréninků, které si navíc zpestříme hokejem na zimním stadionu, badmintonem v Městské hale a regenerací na Střelnici,“ přibližuje plán zimní přípravy trenér Kozderka.

Tmelení týmu na soustředění v Rokytnici

„V Rokytnici jsme strávili celkem šest dní. Tréninkové jednotky jsme měli ve sportovní hale, kde jsme se zaměřili hlavně na dovednosti s míčem. Dále jsme třikrát vyrazili na běžky, dvakrát nás čekaly okruhy kolem Kapličky, tam jsme měli pro kluky připravený i závod pro jednotlivce a štafety. Kluci zvládli i výšlap na Ručičky a Dvoračky. Během soustředění probíhala soutěž v různých disciplínách pro jednotlivce a týmy. Soustředění jsme si zpestřili florbalem, kuželkami a jednou jsme zregenerovali v sauně. Hlavním cílem soustředění je stmelení týmu a zpestření pro kluky od všedního programu,“ přibližuje hlavní kouč.

Přípravné zápasy

Naši D žáci mají prozatím odehráno jen jedno přátelské utkání proti pražské Dukle, v kterém si připsali vítězství 6:4. Svěřence trenéra Jana Kozderky ještě ale čeká odehrát celá plejáda zápasů s FK Admira Praha, FC MAS Táborsko, Bohemians Praha 1905, FK Teplice, FK Baník Most a FAŠV.

Na čem je třeba zapracovat

„Nejvíce se s trenéry snažíme pracovat na herních dovednostech. Především prvním doteku, přihrávkách a hře jeden na jednoho. Dále se snažíme zaměřit na dobrý výběr místa. Na podzim nám také trochu chyběl větší hlad po vítězství, zdravá agresivita a efektivita v zakončení, což je další velkou náplní našich tréninků.“

Cíle pro jaro

„Do jarní části jdeme hlavně s cílem bavit se naší zálibou, pracovat na zlepšení svých individuálních činností poctivou prací v trénincích, kterou chceme zúročit v utkáních jarní části soutěže,“ konstatuje trenér D žáků Jan Kozderka.

Author Jan Bendl