Dubí FORTUNA ČFL B, 27. kolo

FK Teplice

4
2

Rezerva FK Jablonec padla na pažitu v Dubí proti rezervnímu týmu FK Teplice. Domácí fotbalisté rozhodli o svém vítězství 4:2 až dvěma góly v 90. a 92. minutě.

Tepličtí se pohybují ve spodních vodách třetiligové tabulky a pro jistotu setrvání v soutěži museli v zápase s Jabloncem získat tři body. Jablonečtí tušili, že je v lázeňském kraji nečeká nic jednoduchého. Což se potvrdilo hned od začátku zápasu. Tepličtí byli rychlí, důrazní a na balonu měli kvalitu.

Přesto naši hráči odehráli zápas na vysoké úrovni. Jablonec dvakrát v Dubí vedl po krásných gólech Nykrína. Jenže ani to nestačilo nakonec na bodový zisk z tohoto zápasu. Na úvodní trefu z 5. minuty stihli domácí zareagovat vyrovnáním Kapura na 1:1. Když Nykrín v 51. minutě znovu strhl vedení na jabloneckou stranu, srovnal v 67. minutě na 2:2 Vachoušek!

Jenže Jablonečtí zpackali samotný závěr zápasu a jeho nastavení. V 90. minutě dal na 3:2 pro domácí svou druhou brankou v zápase Kapur a v druhé minutě nastavení přidal branku na konečných 4:2 Procházka.

Z realizačního týmu naší rezervy konečnou porážku hodnotil Robert Samko. „Bohužel jsme nezvládli konec utkání, což nás mrzí. Bylo to ale i nezkušenosti. Trenér Vomáčka k hráčům promluvil hned po utkání, pochválil je, ale zároveň jim vyčinil, ze závěr zápasu se musí zvládnout jinak.“

Jablonečtí fotbalisté zůstávají v klidném středu tabulky na deváté pozici, ale v posledních třech duelech sezony je čekají těžcí soupeři. V sobotu doma přivítáme vedoucí Velvary, pak nás čeká regionální derby v Přepeřích a na závěr doma druhý tým tabulky Zápy.