0

Michael Krmenčík
18’
81’

Dvě přesné střely útočníka Michala Krmenčíka rozhodly sobotní utkání na hřišti půlmistra plzeňské Viktorie. Jablonec zakončil podzimní sezonu porážkou 0:2.

Oba týmy se představily s několika změnami v základních sestavách, v domácím dresu chyběl vykartovaný Limberský, jehož nahradil Havel. Do jablonecké sestavy se po karetním trestu vrátil Trávník i nejlepší střelec týmu Tecl, na lavičce zůstali Považanec a Jovović.

Jablonec začal na trávníku ligového suveréna bez ostychu. Třikrát se dostal v úvodní desetiminutovce na dostřel domácí svatyně, všechny akce táhl Tecl, který sám v osmé minutě pálil při největší příležitosti našeho celku ale jen do boční sítě. Na druhé straně mířil nebezpečně, ale těsně mimo Kolář, který hrál třístý ligový zápas. Viktoria si postupem času vytvořila převahu a po čtvrthodině hry mohla jít do vedení, po rychlé akci přihrával patou Krmenčík na malé vápno Kolářovi, jehož střelu pod břevno stihl Valeš ještě vytáhnout na horní tyč! V 18. minutě už ale jablonečtí inkasovali, Kolář tentokrát vyslal do brejku Krmenčíka, ten dostal přihrávku mezi jablonecké beky a přesnou střelou k tyči přivedl Viktorii do vedení.

Na Kozáčika pálil z dálky Holeš, ale mířil jen do středu branky. To domácí měli vyložené šance, s míčem se před Valešem zjevil sám Kopic, ale jablonecký brankář včas vyběhl a skočil exjabloneckému hráči pod nohy. Před půlhodinou si navedl míč před šestnáctku Hořava a povedenou ránou rozezvonil jablonecké břevno podruhé. Na druhé straně neměly dva střelecké pokusy Mihálika gólové parametry. Jablonečtí navíc museli ještě před koncem první půle nuceně střídat, zraněného Kubistu nahradil Považanec.

Brzy po obrátce vystartovali jablonečtí do zajímavého brejku v přečíslení, na jeho konci se ale útočníku Mihálikovi bohužel místo střely z dobré pozice míč zamotal mezi nohy a k ohrožení branky nakonec vůbec nedošlo. Jablonečtí se ale dál tlačili před domácí branku, Trávníkův skákavý pokus zkrotil u tyče v náruči Kozáčik. Jablonecký brankář Valeš musel předvést efektní skok v 60. minutě, když jeho pozornost z otočky vyzkoušel Petržela. Plzni se zdaleka nedařilo tak jako v prvním poločase. Zahrozila jen po trestném kopu Kopice, jehož bomba proletěla těsně vedle.

Až v poslední čtvrthodině se Viktoriáni přeci jen natlačili před jabloneckou branku. Po odraženém rohovém kopu pálil Hořava, Valeš byl připravený. Deset minut před koncem propadl míč na zadní tyči ke Kolářovi, ten nastřelil jen tyčku, míč se ale odrazil ke Krmenčíkovi, který ho nekompromisně uklidil na vzdálenější tyč Valešovy branky – 2:0. Plzeň pak v poklidu dokráčela k dalšímu domácímu vítězství.