ne | 1.10.2017 | 17:00 hod. | Střelnice

JAB Soupiska

Náhradníci

U

Jablonečtí fotbalisté zlomili sérii neúspěšných výsledku proti Mladé Boleslavi. Po výborném výkonu porazili Středočechy 3:1, když dva góly vsítil Vladimír Jovović.

Trenér Jablonce Zdeněk Klucký se držel pravidla, že vítězná sestava se nemění, a tak poslal do duelu s Mladou Boleslaví totožnou jedenáctku jako na Bohemians. Hned v úvodní minutě vysoko přestřelil Masopustu, stejný hráč zakončoval také ve 12. minutě, tehdy mu ale skočil do střely Chaluš. Po čtvrthodině hry stačil skočit pod nohy Doležalovi brankář Vejmola a zabránil tak hrozícímu nebezpečí. Hrál se oboustranně kvalitní fotbal, také hosté z Mladé Boleslavi předvedli několik zajímavých kombinací. Středočeši se na dostřel jablonecké svatyně dostali dvakrát, Hubínkův projektil zblokoval obětavým skluzem Trávník, se střelou Přikryla si nadvakrát poradil brankář Hrubý.

Ve 28. minutě jablonečtí dobrým napadáním přišli k vedoucí brance. Brankář Vejmola rozehrál v nouzi vysoko do vzduchu, míč se přes dva jablonecké hráče dostal až k Jovovićovi, který nádhernou ránou do vzdálenější šibenice vystřelil domácím vedení!

Hosté mohli vyrovnat jen o dvě minuty později, Fleišman poslal ideální centr na malé vápno, Komlichenko ale naštěstí nasměroval míč hlavou nad břevno Hrubého svatyně. Hned vzápětí mohl po rychlém brejku zvýšit naše vedení autor první branky Jovović, svou příležitost ale tentokrát zakončil zbrkle vysoko nad. Ve 38. minutě přihrál Jovović Teclovi do běhu, ten se dobře uvolnil přes obránce a tváří tvář gólmanovi poslal Jablonec do dvoubrankového vedení.

V závěru výborného prvního poločasu musel odstoupit pro zranění útočník Doležal, toho do druhé půle nahradil tolik úspěšný žolík Mihálik. Jen pět po změně stran pálil na hostující branku Trávník, vyraženou střelu od brankáře ale ukázkově poslal do sítě neméně povedenou střelou Jovović.

Na hostující branku se vzápětí valil další smrtící útok, Teclovu dělovku tentokrát stačil Vejmola vyboxovat! Další stoprocentní šanci zahodil opět nejlepší jablonecký střelec Tecl, sám se šikovně prodral mezi obránci Boleslavi, ale svou střelu bohužel nasměroval nad branku. Po rohovém kopu střílel také Masopust, jeho pokusu ale scházelo více razance.

Hosté ani za tříbrankového stavu neskládali zbraně a dál hráli poměrně otevřenou partii. V 65. minutě se po rohovém kopu prosadil hlavou střídající Mebrahtu a snížil na 3:1. Hosté po snížení mírně ožili, kouč Uhrin ve snaze zdramatizovat utkání poslal na hřiště ještě vysokého Mageru. Střídající Mihálik mohl po kombinaci Masopusta na pravé straně přidat čtvrtou jabloneckou branku, z první ale mířil pánubohu do oken. V 87. minutě po další krásné domácí akci postupoval na gólmana Tecl, jenže místo střely zvolil nepřesnou přihrávku na nabíhajícího Masopusta.

Jablonec po dobrém výkonu zlomil sérii neúspěšných výsledku s Mladou Boleslaví, kterou tentokrát doma porazil 3:1.

MBA Soupiska
Vejmola