19’
Jan Chramosta
31’
Michal Trávník

Jablonec v předposledním kole uspěl na hřišti Slavie Praha po výhře 3:1 a poskočil na třetí příčku ligové tabulky!

Deset dní po finále MOL Cupu na sebe znovu narazily týmy Slavie a Jablonce, tentokrát ve vypjatém předposledním kole HET ligy. Sešívaní nastoupili do zápasu v sestavě bez většího překvapení, jablonecký kouč Petr Rada vyslal na trávník Eden arény ofenzivně poskládanou jedenáctku v útoku se zajímavým trojzubcem.

Jablonec sice v úvodu kopal dva rohové kopy, ale většího závaru z nich nevytěžil. To Slavia měla hned ve 4. minutě vyloženou šanci, Zmrhal našel na středu vápna Frydrycha, jeho přesnou střelu k tyči ale Hrubý skvěle vyrazil! Po dlouhém autovém vhazování hlavičkoval těsně nad naší branku také Souček. Ve 13. minutě ale zmrazil domácí pěknou střelou z 25 metrů Považanec, který z dálky překonal Koláře a Jablonec šel po jeho ráně do vedení! Slavia odpověděla střelou Hušbauera, kterou s námahou vyrazil Hrubý k Sýkorovi, ale ten nedokázal usměrnil míč do odkryté branky.

V 19. minutě táhl jablonecký útok po pravé straně Holeš, balon dal balon pod sebe ideálně na nabíhajícího Chramostu, který poslal Jablonec do dvoubrankového vedení! Jablonci se otevíraly prostory k rychlým brejkům, další z nich vedl ve 30. minutě Jovović, míč si navedl na střed hřiště a byl faulován Jugasem. Ke standardce se postavil Trávník a přesnou střelou přes zeď zvýšil už na 3:0 pro náš tým!

Viditelně rozhození domácí se nemohli dostat do tlaku, vázla jim kombinace a Severočeši stále hrozili. Jedinou střelou pak zaměstnal Hrubého tečovaným pokusem Jugas. Pískot domácích příznivců tak doprovázel domácí hráče i při odchodu do kabin.

Kouč Trpišovský reagoval o poločase na nepříznivý vývoj zápasu dvojím střídáním, v šatně zůstali Tecl se Zmrhalem, které nahradili Škoda a Danny. Právě vysoký Škoda hlavičkoval brzy po výkopu nad jabloneckou branku. Stejný hráč zakončoval domácí průnik i v 53. minutě, naštěstí ale zamířil těsně vedle Hrubého tyče. Po ztrátě balonu domácího Jugase podnikli jablonečtí rychlé přečíslení do rozhozené obrany, jenže Doležal nepřesným pasem nenašel svého kolegu z útoku Chramostu, který mohl jít sám na brankáře.

Po šedesáté minutě si připsal velmi důležité zákroky náš brankář Hrubý, nejdříve dokázal vyrazit štiplavý pokus Hušbauera, vzápětí uspěl i při střele Dannyho. Domácí se dostávali pomalu do tlaku, ale na jabloneckého strážce branky nevyzrál ani Stoch, Hušbauerův projektil skončil na tyči!

Dvacet minut před koncem vyslal Považanec po křídle Holeše, jeho centr před brankou ale na zadní tyči nedokázal trknout do sítě Chramosta. Slavia zahrozila po přímém kopu Stocha, Škoda ale nasměroval hlavou míč vedle levé tyče Hrubého branky. Jablonečtí zahrozili po trestném kopu Trávníka, který přiťukl míč Považancovi, který z první pálil a Koláře donutil k výbornému zákroku. V 83. minutě jablonecká obrana už kapitulovala, jabloneckého brankáře prostřelil Sýkora. Slavia byla rázem při chuti, Jugas v dobré pozici mířil těsně vedle a hlavičku Škody vykopával na brankové čáře Zelený!

V zápase plném šancí si tři důležité body v boji o Evropské poháry odváží domů na sever Čech náš Jablonec po výhře 3:1!