so | 21.10.2017 | 18:15 hod. | Střelnice

JAB Soupiska

Náhradníci

U

Jablonec po čtyřech letech podlehl na Střelnici pražské Spartě. Ta v Jablonci skórovala hned dvakrát v prvním poločase po spolupráci Vatalela s Šuralem, v závěru pak Šural dokázal zkompletovat hattrick.

Jablonec nahradil distancovaného Kubistu ve středu pole Považancem, hosté dali ve středu hřiště přednost Rosickému, naopak i na lavičce jim chyběl exjablonecký střelec Lafata.

Zápas nezačal pro jablonecké barvy příliš šťastně. Sparta skórovala hned z první své šance, ve 3. minutě zacentroval z naší pravé strany Vatajelu a ideální centr trkl na přední tyč nabíhající Šural. Hosty vedení uklidnilo, brzy pálil z voleje agilní Vatajelu, Hrubý ale jeho pokus kryl. Na jablonecké straně se k prvnímu ohrožení branky odhodlal Považanec, mířil ale nad branku Pražanů. Hostující kouč musel už po osmi minutých hry stáhnout zraněného Kadlece. Dlouhou přihrávku mezi obránce adresoval Považanec na Tecla, před ním ale stihl míč včas zalehnout brankář Dúbravka. Jovović mířil jen o chvíli později do středu branky. Po čtvrthodině hosté zahrávali rohový kop a zopakovali si při něm gólovou spolupráci jako u první branky, centroval Vatajelu a Šural míč hlavičkoval přesně k tyči Hrubého branky. Jablonec se nemohl dostat do tlaku, v poslední čtvrthodině hry se snažil prokombinovat před soupeřovu šestnáctku, ale do zakončení se dostával jen těžko. Ve 34. minutě ale mohl snížit Doležal, sražený centr Trávníka se už kutálel do branky, míč stačil Zahustel vykopnout přímo k Doležalovi, jenže ten z metru přestřelil hostující branku! V závěru poločasu se jablonečtí dostali před Dúbravku, ale hostující brankář se stačil natáhnout ke vzdálenější tyči pro střelu Masopusta.

Po změně stran se jablonečtí tlačili před hostující branku, k zajímavé ráně napřáhl za vápnem Jovović, ale Dúbravka stačil u tyče jeho pokus chytit. Na druhé straně Hrubý vyboxoval štiplavý pokus Vatajela. Pak obral Trávník ve středu hrací plochy Rosického, jablonečtí pokračovali ve třech na jediného stopera, ale místo přihrávky na neobsazené spoluhráče volil jablonecký záložník střelu, která mu byla ale zablokována.

Domácí se museli mít na pozoru při nebezpečných výpadech soupeře. V 58. minutě zakončil jeden z nich střídající Biabiany i díky teči Masopusta vedle jablonecké tyče. Po centru Rosického střílel na zadní tyči také Michal Kadlec, Hrubý předvedl parádní zákrok a skokem k tyči stačil míč vyrazit! Strážce naší branky dokázal čtvrt hodiny před koncem vytěsnit konečky prstů i křížnou střelu Vatajelua.

Osm minut před koncem po malé domů a nedorozumění Považance s Hrubým se snadno k míči dostal Šural, míč z jeho kopaček doskákal do sítě a sparťanský hráč vstřelil v utkání hattrick. Letenští v poklidu dotáhli utkání do konce a díky zisku tří bodů předskočili v tabulce HET ligy právě náš tým.

SPA Soupiska
Dúbravka