so | 11.3.2017 | 15:00 hod. | Juliska, Praha

Brejcha

Edmond
Z

Třetí zápas proti pražskému soupeři v řadě sehrál Jablonec za relativně přívětivého počasí na Julisce. Po bezbrankové remíze s Bohemkou sáhl trenér Klucký hned k několika změnám v sestavě. Na hrot se poprvé od začátku postavil Adam Zreľák, po nemoci se vrátil Masopust a střed pole vyztužili bývalý hráč Dukly Považanec s Jiráčkem. Na pravém okraji obrany zase alternoval Vojta Kubista. Domácí celek zase nemohl nasadit vykartovaného Tetoura.

Dukla začala utkání zostra a hrozila především z pravé strany. Už ve druhé minutě nejdřív pěkně trefil Olayinka hlavou centr, ale Valeš jeho pokus kryl. Vzápětí ale jablonecký brankář neudržel centr Brandnera z pravé strany a Zinedin Mustedanagič pohodlně otevřel skóre – 1:0. Tlak domácího celku neustával a několik závarů ve vápně museli Jablonečtí odvracet razantními odkopy.

Po úvodních patnácti minutách Jablonec hru alespoň opticky dokázal vyrovnat. K ohrožení branky Dukly to však dlouho nevedlo. Domácí naopak v závěru první půle hrozili z brejků. Deset minut před pauzou nevyšla rozehrávka Pospíšilovi a nebezpečný protiútok zakončil těsně vedle Mustedanagič. O chvíli později se zase Valešovi připomněl utěšenou střelou z dálky Holenda.

Do druhé půle nahradil Pospíšila ve středu hřiště Michal Trávník. Dukla ale začala stejně jako celý zápas i druhé dějství aktivně. Jablonecké hráče navíc i nadále srážely zbytečné ztráty v rozehrávce, které Dukla trestala rychlými kolmými akcemi. Jednu takovou zakončil jen těsně vedle agilní Mustedanagič. Dukla si postupem času v druhém poločasu vytvořila územní převahu a hrozila především ze standardních situací.

Hosté si ke konci utkání přeci jen vypracovali několik šancí. V 77. minutě řešil brankář Rada hbitým zákrokem před Zeleným nebezpečnou situaci ve svém vápně. O pět minut později napálil odražený míč z hranice šestnáctky vysoko nad střídající Mihálik. Jablonci nakonec nevyšla ani hra vabank s vysunutým stoperem Benešem na hrotu a z Julisky si odváží těsnou porážku 1:0.

JAB Soupiska

Náhradníci