Práce s mládeží

Jablonecký klub patří dlouhodobě mezi nejkvalitnější fotbalová střediska mládeže v Čechách. V současné době se mládežnický úsek skládá z třinácti družstev od nejmladších věkových kategorií po dorostence. Pod občanské sdružení, které je odděleně od akciové společnosti (pouze A družstvo dospělých) spravuje mládežnické celky včetně tří družstev žen různých věkových kategorií.

Základním cílem úseku je vybudovat u chlapců i dívek základní vztah k fotbalu a sportu obecně. Ve fotbalovém vzdělávacím procesu nabízíme důsledný rozvoj herních dovedností a pohybových schopností. Díky cílenému tréninkovému procesu se daří i po sportovní stránce. Důkazem toho je i postupné zařazování nejtalentovanějších hráčů do vyšších věkových kategorií.

Tento proces pak vyúsťuje v pravidelné zařazování vlastních odchovanců do kádru profesionálního týmu dospělých. Mezi nejvýznamnější odchovance poslední doby patří například Milan Fukal, Josef Jindříšek (nyní Bohemians Praha 1905) nebo Adam Hloušek (nyní Legia Varšava). Z aktuálního kádru A týmu prošli mládeží FK Jablonec hráči Vojtěch KubistaOndřej MihálikMartin KouřilJan DílMichal ŠtěpánekMatěj Kubista.

Kontakty na vedení úseku mládeže FK Jablonec

Manažer mládeže Josef Mička
josef.micka@fkjablonec.cz
Šéftrenér SCM Michal Kolčava
michal.kolcava@seznam.cz, tel.: 603 844 534
Šéftrenér SpSM Jan Kozderka
honzakozderka@seznam.cz
Šéftrenér přípravek Josef Mička
josef.micka@fkjablonec.cz
Sekretář mládeže Milan Kykal
mladez@fkjablonec.cz, tel.: 606 394 004

Název klubu:
Fotbalový Klub Jablonec, a.s.
Číslo klubu: 5120051
Rok založení: 1945
Klubové barvy: zelená a bílá
Počet mládežnických celků: 14
(juniorský tým, 3 dorost, 4 žáci, 6 přípravka)
Počet týmů žen: 3 (žákyně, juniorky, ženy)
Značka výstroje: NIKE
Značka míčů: NIKE
Dresy:

Adresa:
Fotbalový Klub Jablonec, a.s.
U Stadionu 4904/5,
466 01 Jablonec nad Nisou
Email: sekretariat@fkjablonec.cz

Novináři mohou o nové celosezónní akreditace zažádat na e-mailu akreditace@fkjablonec.cz