Tenerife Přátelská utkání, přát.

2
1

Quick Boys Katwijk

Po několika dnech zimní přípravy nastoupil Baumit k prvnímu přípravnému zápasu na soustředění na ostrově Tenerife proti nizozemskému celku KVV Quick Boys Katwijk. Z týmu Severočechů se do něj zapojilo 15 hráčů, kteří se opakovaným střídáním protočili sestavou. Trenér Baumitu Šilhavý postavil na úvod podobnou sestavu, která končila poslední ligové kolo a Jablonečtí vstoupili do svého prvního přípravného utkání v zimní přestávce aktivně.

Už v 5. minutě napřáhl z dvaceti metrů Greguš, který nastoupil na postu nemocného Rossiho. To se ale ještě zastřeloval a brankář Katwijku jeho dobře mířený pokus vytěsnil na roh. O pár minut později se v dobré pozici po špatné rozehře holandské obrany dostal Doležal, ale pálil z těžké pozice z otočky do náruče gólmana. Holandský celek pak svou houževnatostí trochu srovnal hru, ale favorit udeřil v polovině prvního poločasu dvěma rychlými údery. Nejprve si v 25. minutě na dlouhý pas naběhl Romera, pěkným centrem našel Doležala. Jeho střelu bez přípravy ještě dokázal brankář vyrazit, ale pohotový NERMIN CRNKIĆ doklepl míč do sítě – 1:0. O pouhé dvě minuty později si postavil JÁN GREGUŠ balón k přímému kopu z třiceti metrů a krásnou střelou o tyč nedal brankáři Katwijku šanci – 2:0.

Po půlhodině hry se do zápasu zařadili Moulis, Mihálik, Čížek a mladý stoper Drozd. Ještě před poločasem se do ojedinělé šance z brejku dostali Holanďani, když střelu van Duijna srazil na roh vracející se Hübschman. Brzy po změně stran zahrozili „rychlý hoši“ znovu, když de Vries rybičkou těsně minul levou tyč Špitovy branky. Pak sice měli šance k navýšení náskoku Moulis a Mihálik, ale nakonec udeřilo na druhé straně. Rychlou kombinaci po pravém křídle zakončil střelou zblízka pohotově THOM DE VRIES – 2:1.

Pak už ale Baumit svého soupeře k ničemu nepustil a naopak hrozil rychlými kombinacemi. Akce Jablonce v závěru tvořili především agilní Čížek k Kopicem, který v 71. minutě vybídl Doležala. Ten ale minul střelou z hranice vápna jen těsně, stejně jako o pár minut později. Další ze svých náběhů pak podnikl Romera, ale jeho křižnou střelu vyrazil brankář na roh. Největší šanci zelenobílých v druhé půli potom zahodil v samém závěru Kopic po akci pěkné Moulise, když ze tří metrů nepřekonal ležícího brankáře.

Jablonečtí tak s přehledem potvrdili roli favorita a na samém startu zimní přípravy si připsali první výhru.