59’
Alves F. Santos Nivaldo
63’
Aidin Mahmutovič

Úvod zápasu byl hodně opatrný z obou stran a v typickém podzimním počasí jako by se hráči teprve zahřívali. Na první ošemetnou situaci v pokutovém území si tak diváci museli počkat až do 23.minuty, kdy po pěkné akci na pravé útočné straně Jablonce odcentroval Kopic a Mingazov hlavou zblízka těsně minul.

O dvě minuty později použil svoji mocnou šajtli Pospíšil a Grigar měl plné rukavice práce, aby míč vyrazil a následně zakročil i před dobíhajícím Mingazovem. Ve 28.minutě zahrával přímý kop ze strany Pospíšil, míč prošel celým pokutovým územím, kde ho těsně minulo hned několik jabloneckých hráčů, což však zmátlo Grigara a míč se zastavil až v síti – 1:0.

A mohlo být ještě veseleji. Jun patičkou vyslal do nájezdu muž proti muži Mingazova, ale jeho pokus o lob Grigar vystihl. A tak přišly chvíle teplické. Nejdříve nebezpečně mimo pálil z rohu pokutového území Vondrášek. Pak se elegantně prosmýkl obranou Nivaldo a po zpětné přihrávce pálil nebezpečně Krob, brankaře Hrubého však nezaskočil. Ve 39.minutě pak přišla další nebezpečná střela z úhlu a Hrubý musel opět vyrážet na roh.

Ve 49.minutě Kopicovi zkazil radost pozorný Grigar, když míč u tyče vytěsnil na rohový kop. O minutu později se však již jablonecký záložník mohl radovat. Krásnou ulici vydláždil pro Kopice Mišun a zakončení bylo neméně krásné – 2:0.

Zdálo se být vše na nejlepší cestě, jenže jablonecký obránce Mišun si v následujících okamžicích zažil horké chvilky. Nejdříve sice vzorově předskočil útočníka, míč mu však těsně prošel pod nohou a po následném centru zapomenutý Nivaldo s přehledem snížil – 2:1.

A aby toho nebylo málo, o dalších pět minut později Mišun nedokázal odvrátit míč za obranu, jen ho posunul směrem k vlastní brance a když už se zdálo, že je nebezpečí zažehnáno a pod míčem je dostatek bránících hráčů, překvapil Hrubého střelou ze šestnácti metrů Mahmutovič – 2:2.

Vše, na co jablonečtí hráči pracně hodinu dřeli, bylo rázem pryč a začínalo se od nuly s psychologickou výhodou na straně Teplic. Jablonec má však svého excelentního zahrávače standardních situací Pospíšila. Ten v 77.minutě zahrával míč z podobného místa jako v prvním poločase, Grigar si tentokráte na jeho centr počíhal, ale vyboxoval jej nedůrazně jen na vápno, kde se do střely opřel Mingazov a prostřelil vše – 3:2!

V 81.minutě mohli domácí hned dvakrát definitivně rozhodnout. Nejdříve po sérii naráček na vápně zakončil těsně nad Mingazov a vzápětí dostal krásnou pobídku do sólového úniku Doležal, avšak zakončil těsně mimo.

Konečné tříbodové razítko tak přišlo až v 89.minutě. Čížek rozehrával standardní situaci z dobrých čtyřiceti metrů, kupodivu se rozhodl pro přímou střelu, Grigar míč opět jen vyrazil do strany, odkud jej pohotově vrátil před branku Doležal a právě střídající Kubista proměnil svůj první dotek s míčem ve čtvrtou branku Jablonce – 4:2.

V nastaveném času pak ještě jablonečtí dvakrát zazlobili, ale pátý kousek již nepřidali a tak berou důležité tři body za výhru v poměru 4:2.