Filip Novák
22’
77’
Jaroslav Diviš

Jablonecká jedenáctka vstoupila do utkání jak se na favorita patří a hned ve druhé minutě Novák řádně protáhl Heču střelou z rohu pokutového území. BAUMIT nadále určoval tempo hry a svého soupeře ve středu pole přehrával. Záhy přišly i další šance, nejdříve po dlouhém přesném pasu hlavičkoval Rossi mimo a v 11.minutě se podařilo nevídaně neproměnit tutovku Romerovi, který po tečované střele Pospíšila dorážel ze dvou kroků, ale míč poslal nad břevno!

Slovácko poprvé zahrozilo po čtvrthodině hry, když Romera musel odvracet před opuštěnou brankou na roh. Pak už ale přišel gólový okamžik v domácím provedení. Romera krásně a účelně zakombinoval na pravé straně s Kopicem, na jeho centr nabíhal Jun, který byl podražen Trávníkem a sudí neomylně ukázal na značku pokutového kopu. Míč si na puntík postavil Novák a ikdyž Heča vystihl směr jeho střely, byla natolik přesná, že skončila u tyče v síti - 1:0.

Ve 25.minutě si Kopic pohrál uvnitř pokutového území se Šimkem a jeho následný pokus levačkou musel Heča vyrazit na rohový kop. Poslední čtvrthodinku domácí nechali soupeře trochu oddechnout a ten se dostal do dvou šancí. Nejdříve v brejkové situaci Kalouda přesně přenesl míč přes celé pokutové území na Kaloudu, jehož volej zblízka zneškodnil Hrubý. Hrubý pak v poslední minutě prvního poločasu po nejistém vyboxování na hranici pokutového území, musel svoji chybičku napravit, když zlikvidoval střelu Kaloudy.

Druhý poločas odehrál Jablonec hodně pasivně, přenechal Slovácku střed hřiště a to toho využilo k získání územní převahy. Vyrovnání měl na kopačkách v 55.minutě Diviš, když se Pospíšil ukličkoval na půlce a po následné přihrávce mezi stopery šel sám na Hrubého. Podařilo se mu udělat i kličku jabloneckému brankaři, ale jeho střelu vykopl z prázdné branky nejlepší hráč v domácích barvách Romera.

BAUMIT se osmělil v 66.minutě, kdy Kopic ve velké šanci promáchl a pokračující akci dokončil Moulis střelou sice zblízka ale také ostrého úhlu a Heča si svou přední tyč dokonale pokryl.

Logické vyústění dění druhého poločasu přišlo v 76.minutě. Diviš dostal ideální centr mezi stopery na střed pokutového území a Pernica ani brankař Hrubý již mu nedokázali zabránit ve skórování - 1:1.

Hru Jablonce pak oživil příchod Crnkiče, který připravil svým spoluhráčům hned dvě velmi dobré příležitosti. Nejdříve dostal míč na malé pokutové území ke Kubistovi, jenž však koníčkem zakončil jen do rukavic Heči. V 85.minutě pak Crnikč společně s Kubistou vydolovali míč na stoperovi Kunclovi, posunuli jej do strany na nabíhajícího Čížka, ale jeho pumelici zblokovala slovácká obrana.

Jablonec tak nečekaně ztratil první domácí body po remíze 1:1.