Osobnosti - Funkcionáři

Max Adamíra (28. 4. 1913 - 23. 9. 1991)

První předseda klubu byl zvolený ustavující Valnou hromadou 6. června 1945. Nově založený Český sportovní klub (ČSK) Jablonec se brzy přejmenoval na SK Jablonec a Adamíra byl zásadní personou v prvních dekádách klubu.

Luboš Šrejma (* 1.4.1942)

Poctivým přístupem získal vůdčí roli v týmu zlaté generace jablonecké kopané v 70. letech. Šrejma dovedl mužstvo trenéra Nováka do první ligy jako kapitán i v nejvyšší soutěži patřil mezi hlavní pilíře Jablonce. V kariéře prošel téměř všemi pozicemi v sestavě a nejinak tomu bylo i po skončení kariéry. Jako trenér, funkcionář a posléze sekretář se velkou měrou podílel na záchraně holé existence klubu na začátku devadesátých let a v klubu působí dodnes v roli správce hřiště.

Petr Majer (* 27.12.1944)

Na přelomu 60. a 70. letech patřil k pilířům ofenzivní hry jabloneckého týmu. Na pozici klasického levého křídla podnikal Majer neúnavně rychlé průniky soupeřovou obranou a pamětníci litují dodnes jeho těžkého zranění před postupovou sezonou v roce 1973. Na fotbal ale nezanevřel a vydal se na dráhu trenéra a funkcionáře. V porevolučním období se postupně dostal až do role asistenta trenéra A týmu a od roku 1993 zastává roli vedoucího mužstva.

Miroslav Pelta (* 27.11.1964)

V roce 1991 byl bývalý brankář zvolen do role předsedy představenstva klubu a pod vedením Miroslava Pelty zaznamenal Jablonec nejúspěšnější éru v historii. Postupně vytáhl skomírající klub z třetí ligy do nejvyšší soutěže a v ní potom k řadě úspěchů, díky nimž patří nyní Jablonec k historicky nejlepším klubům samostatné české ligy. V letech 1999 až 2006 zastával funkci generálního ředitele Sparty Praha, ale následně se do Jablonce vrátil a nyní působí v roli majitele klubu. Na mimořádné valné hromadě FAČR v listopadu 2011 byl Pelta zvolen do funkce Předsedy asociace, ve které působí dodnes.