1. etapa - Počátky fotbalu na Jablonecku

První zmínky o fotbale v Jablonci se datují do roku 1921, kdy jistý holič Vít zorganizoval první hráče a na hřišti u dnešních Háskových vil byl odehrán první mač. V předválečných dobách v Jablonci převládal německý živel a dominantním klubem byl Ballspielklub sídlící na stadionu Střelnice. Jeho nejznámější postavou byl Facsinek, který se poté prosadil i v pražské Spartě.

Díky mnoha místním nadšencům i přistěhovalcům z vnitrozemí byl roku 1945 založen Český Sportovní klub (ČSK) Jablonec, záhy přejmenovaný na SK Jablonec. Funkcionářské základy tehdy položil první předseda Max Adamíra, sportovní pak v roli hrajícího trenéra internacionál Ladislav Čulík. Dres Jablonce v těchto letech oblékala spousta hráčů, na které se dodnes vzpomíná: Ferda Dymák, Franta Pačes, Josef Pfefr, Míla Jarka, Jarda Kalčík, MUDr. Vráťa Pavlín, Mirek Horčičko, ale také pozdější trenér našich zlatých olympioniků František Havránek. Byla to také léta, kdy jako „trhač lístků“ u pokladny začínal později legendární jablonecký sekretář Olda Polák.

V roce 1963 vybojoval jablonecký fotbal historický postup do ligy, byť to byla „pouze“ liga druhá, a to pod hlavičkou TJ Jiskra Jablonec se zázemím v podniku Preciosa. O postup se tehdy zasloužili trenér Ladislav Čulík a hráči jako Jirka Zemler, Evžen Ota, Josef Miller, Gunther Schmidt, Helmuth Linhart, Viktor Pavlenko, Saša Bednárek, Láďa Vaněk, Míla Kozderka, Josef Cinibulk, Láďa Hnídek a další.

Rychlé zprávy

Adam Houser na hostování

Na konci podzimních přestupů jsme dokončili půlroční hostování Adama Housera z juniorky do Jiskry Mšeno. Adam bude mít možnost získat více herní praxe v dospělém fotbale. Ať se ti daří!

Změna výkopu 7. kola juniorů

Utkání 7. kola Juniorské ligy má posunutý začátek zápasu. Oproti původním 14 hodinám je výkop posunutý na pondělí 11. září v 15 hodin v Břízkách.

Problémy s SMS sestavou

Omlouváme se za technické problémy při doručování SMS sestavy pro naše permanentkáře. Ne všem zpráva přišla. Děkujeme za pochopení. Váš FK Jablonec

Vstupenky na Duklu a Zlín

Následující dvě ligová kola odehrajeme v domácím prostředí na Střelnici. V online prodeji jsou nejen vstupenky na souboj s Duklou Praha (Neděle 20. 8. v 17.00), ale také na následující utkání se Zlínem (neděle 27. 8. v 16.00). Vstupenky můžete kupovat zde.