Úspěchy

1963 Postup do 2. ligy

Od roku 1945 se hráči fotbalového klubu SK Jablonec nad Nisou v čele s L. Čulíkem a M. Adamírou snažil dostat do ligové soutěže. Několikrát k tomu bylo blízko, ale podařilo se to až v roce 1963, kdy Jablonec postoupil do 2. ligy rovnou z krajského přeboru. Divize totiž byly zrušeny.

Tým k postupu dovedl trenér Ladislav Čulík, kterého i samotní hráči nosili na ramenou. Jako na snímku z postupového utkání nad Baníkem Lom, které Jablonec vyhrál hladce 3:0 po trefách Otty, Cinibulka a Kozderky.

1974 Postup do 1. ligy

Úroveň jablonecké kopané měla pod hlavičkou TJ LIAZ vzestupnou tendenci, která vyvrcholila v roce 1974 postupem do I. celostátní fotbalové ligy pod vedením zasloužilého mistra sportu Ladislava Nováka.

Postupový tým z roku 1974. Zleva sedí Augustin Badin, Luboš Šrejma, trenér Ladislav Novák, asistent Jaroslav Dočkal, Ludevít Huščava a Jaroslav Mužík. V prostřední řadě jsou tajemník Oldřich Polák, Jaroslav Vávra, Rudolf Svoboda, Milan Matoušek, Karel Pěnek, Josef Frydrych, Jiří Vošta a vedoucí týmu Ivo Šelbický. Nahoře jsou Pavel Bartyzal, Josef Ladislav, František Jelínek, Miloš Kukla, Luděk Štarch a Jaroslav Petříček.

1994 Návrat do 1. ligy

V roce 1991 byl jablonecký fotbal doslova zachráněn, když se do čela klubu postavil mladý, odvážný a dynamický funkcionářský tým v čele s prezidentem klubu Miroslavem Peltou. Cílem byl postup do I. ligy. V sezóně 1992/1993, která byla poznamenána rozdělením republiky a reorganizací I. ligy, unikl o vlásek jabloneckému týmu postup do nejvyšší soutěže v baráži s Bohemians Praha. Následující fotbalový rok, jakoby načasovaný přesně po 20 dlouhých letech, znamenal návrat do I. ligy kopané.

Oslavy postupu do 1. ligy byly převeliké a na hřišti slavili hráči i fanoušci. Na snímku dostává hobla Prokop Výravský.

1998 Vítězství Raab Karcher Cupu

V roce 1998 vyhrál Jablonec tehdejší Raab Karcher Cup vítězstvím 2:1 v prodloužení nad Drnovicemi. Drnovice se dostaly do vedení, ale Hromádko před koncem vyrovnal. V prodloužení zařídil výhru svým gólem ve 102. minutě Kohout. Utkání sledovalo 8276 diváků. Sestava Jablonce: Jánoš - Vejprava, Sopko, Skuhravý - Pěnička, Nečas (34. Just), Barteska, Jirousek, Neumann - Hromádko, Holub (61. Kohout). Trenér: Jiří Kotrba.

Vítězný tým Jablonce při oslavách zisku pohárové trofeje v roce 1998.

2010 2. místo v první lize

Zatím nejlepšího umístění dosáhl FK BAUMIT Jablonec v sezoně 2009/2010, kdy se umístil v konečném ligovém zúčtování na druhém místě. Jablonec měl přitom v tabulce o dvě výhry více než mistrovská Sparta, ale ta zase ani jednou neprohrála. Nakonec rozhodl jeden jediný bod.

Samotní hráči byli také v euforii z historicky nejlepšího umístění a při oslavách stříbrné příčky v lize si naskočili na auto hasičů, které postávalo u hostujícího sektoru.

2013 Vítěz Poháru České pošty

Jablonci se v květnu roku 2013 podařilo podruhé zvítězit ve finále domácí pohárové soutěže. Na stadionu v Chomutově si Jablonec vyšlápl na Mladou Boleslav, kterou udolal až na penalty. Rozhodující penaltu proměnil Jan Kopic. U zisku této trofeje stál jako trenér Roman Skuhravý. Ten již jednou s Jabloncem pohár vyhrál, ale to byl ještě v roli hráče. Sestava Jablonce: Špit - Kubista (46. Piták), Rossi, Beneš, Novák - Loučka, Eliáš - Čížek (77. Zoubele), Vaněk, Jablonský (46. Kopic) - Hubník. Trenér: Skuhravý.

Po devadesáti minutách byl stav 2:2 a euforie po vítězné penaltě Jana Kopice byla obrovská. Hráči Jablonce na šťastného střelce naskákali a mohli začít velké oslavy.

2013 Vítěz Superpoháru

Po triumfu ve finále Poháru České pošty čekal na Jablonec souboj s mistrem ligy Viktorií Plzeň. Hrálo se v Plzni a zrodila se přestřelka, ze které vyšel vítězně Jablonec výsledkem 3:2. Za Jablonec se trefili Beneš, Hubník a Kopic. Sestava Jablonce: Špit - Rossi, Beneš, Eliáš, Novák - Vošahlík (45. Kopic), Piták, Loučka, Vaněk, Čížek (58. Zoubele) - Hubník (79. Třešňák). Trenér Skuhravý.

Plzeň vzdorovala, ale Jablonec si svůj Superpohár vzít nenechal. Pro tým trenéra Romana Skuhravého to byl druhý pohárový úspěch během několika měsíců (foto: Jan Tauber).

Rychlé zprávy

Juniorka s Příbramí na UMT

Junioři FK Jablonec odehrají své utkání proti Příbrami v pondělí 6. listopadu od 14 hodin na UMT MOZARTOVA!

Juniorka se Slavií na UMT

Juniorka odehraje dnešní utkání Juniorské ligy proti Slavii Praha na UMT Mozartova. V Břízkách je nezpůsobilý terén. Čas výkopu se nemění, hraje se 23. 10. ve 14 hodin.

Kopeme za fotbal na Střelnici

V pátek 6. října odehrajeme na Střelnici od 15 hodin modelové utkání v rámci projektu Kopeme za fotbal od Gambrinusu. Naši hráči mají tento zápas v rámci odpoledního tréninku. Našim soupeřem je účastník III. třídy Pardubicka SK Tuněchody.

Junioři na UMT Mozartova

Utkání 9. kola Juniorské ligy proti Bohemians Praha 1905 se kvůli nezpůsobilé hrací ploše v Břízkách odehraje na UMT Mozartova. Výkop zápasu zůstává nezměněný, zápas začíná ve 14 hodin.