Zvládli jsme důležité utkání, těšilo trenéra

FK Jablonec FC Zlín
HET liga, 5. kolo ne 27. 8. 2017, 16:00

Jablonecký kouč Zdeněk Klucký slaví s mužstvem první ligovou výhru v nové sezoně. Po zápase přiznal, že důležitost zápasu mohla hráčům svazovat nohy.

Účastník základní skupiny Evropské ligy nebodoval na hřišti soupeře ani na třetí pokus, což nelibě nesl zlínský kouč Bohumil Páník. „Jeli jsme sem s odhodláním pokusit se Jablonec potrápit. Věděli jsme, že budou obrovsky nachystaní, protože jim nevyšlo poslední domácí utkání. Přesto jsme měli v první minutě vyloženou situaci, ale kopli jsme to vedle a tím jsme vlastně asi zkazili celé utkání. Pak to bylo o dobývání brány, jenže my nemáme agresivní útočníky. Náš fotbal je jen po vápno a dál jsme neškodní. Naše hra je neplodná, nemá efektivitu, a tím se propadá hlouběji a hlouběji. Jsem z toho celý rozmrzelý a dneska jsem ten fotbal protrpěl,“ přiznal viditelně rozhozený kouč Fastavu Zlín.

Naopak velký kámen spadl ze srdce domácímu trenérovi Zdeňku Kluckému, jeho tým se dočkal prvního ligového vítězství v nové sezoně. „Bylo to velmi důležité utkání, nutně jsme potřebovali už vyhrát. Hráči to asi vnímali, my jsme se jim v týdnu snažili tolik nepřipomínat důležitost toho utkání. Jenže soupeře jsme hned v první minutě pustili do obrovské gólovky, kterou zaplaťpánbůh netrefili. Nevím, jestli je to o nějaké koncentrovanosti, ale je to varující, stalo se nám to teď ve dvou zápasech po sobě,“ nebyl spokojený jablonecký lodivod a pokračoval. „Pak jsme ale vedli po hezkém gólu Standy Tecla. Chtěli jsme přidat druhou branku, jenže se mi úplně nelíbila hra, neovládali jsme střed hřiště, proto jsme tam poslali Mihálika. Ten dal gól a to nás uklidnilo. Nechtěli jsme soupeři nechat dovolit dát kontaktní branku. Pro nás je to hrozně důležité cenné vítězství,“ byl nakonec rád za třibodový impuls trenér Klucký.