Znovu doma, Jablonec touží po skalpu Bohemians

FK Jablonec Bohemians Praha 1905
ePojisteni.cz liga, 19. kolo so 4. 3. 2017, 15:00

Jablonečtí fotbalisté se po vítězství nad Spartou chystají po týdnu na další domácí zápas. V sobotu tentokrát přivítají na Střelnici další pražský celek - Bohemians 1905.

Klokany už v létě opustila řada zkušených fotbalistů, a tak musel ostřílený stratég Miroslav Koubek vsadit na mládí. Omlazená družina přezimovala na deváté příčce a pětašedesátiletého kouče tak trápila snad jen chabá produktivita, jeho svěřenci skórovali během podzimu jen patnáctkrát. I proto Pražané v zimě pilovali herní systém se třemi obránci, který má zaručit mnohem více radosti z útočných akcí. Do nového systému si trenér přivedl i několik nováčků, kraje obrany vyztužili Vrzal a Nitrianský, útočnou vazbu posílil Markovič, mezi tři tyče se vrátil fanouškům velmi dobře známý gólman Berkovec.

Na pořadu dne byly také odchody. Brankáři Budinskému skončilo hostování ze Sparty, skončili také Holenda, Gajič, Jeslínek, Křapka, Hradecký a Mikuš. Nečekaný byl také odchod exjabloneckého Tomáše Čížka, který ukončil na svou žádost vršovické angažmá.

Klokani se po domácí přípravě a účastí v zimní Tipsport lize vydali na herní soustředění do Turecka. V přípravných zápasech se jim poměrně dařilo, nasbírali pět výher a jednu remízu, nestačili pouze na Boleslav a dánský tým Randers, v obou případech 0:2. Cíl pro jaro je jasný, rychlá záchrana. „Hlavně ale abychom předváděli poctivou hru, která se bude líbit našim fanouškům. Když uhrajeme alespoň tolik bodů jako na podzim, budu rád,“ pravil na startu jara kouč Koubek.

Úvodní jarní zápas nasměroval Klokany k zápasu na nedalekou Letnou, kde Koubkův soubor vzdoroval favoritovi, nakonec ale podlehl těsně 0:1. V druhém jarním kole se vršovičtí utkali v Ďolíčku se Slováckem, duel ale ovlivnil ošklivý střet brankáře Berkovce s vlastním spoluhráčem Krchem, po kterém domácímu brankáři zapadl jazyk. Výborně v tu chvíli zareagoval útočník soupeře Koné, který poskytl Berkovcovi první pomoc a zabránil větším komplikacím. „To, co předvedl Koné, předčilo vše, co se v tom utkání stalo,“ děkoval kouč ještě po zápase hráči soupeře a označil konečnou remízu Bohemians a Slovácka za zaslouženou pro oba týmy. Klokani tak natáhli své čekání na ligový gól už s podzimem na dlouhých 446 minut. K dobru sice ještě mají odložený podzimní duel s Plzní, ale ve vyrovnané tabulce mají už jen tříbodový náskok na pásmo sestupu. „Nepodáváme špatné výkony, ale chybí nám produktivita. Musíme hrát kompaktně a vytěžit z následujících dvou zápasů v Jablonci a v Brně co nejvíce bodů,“ plánuje kouč Bohemians 1905, kterému budou v sobotu na Střelnici zřejmě chybět oba otřesení hráči ze zmiňovaného posledního duelu.

Jablonečtí si v úvodních dvou zápasech jara připsali čtyři body, zejména vítězství v posledním kole nad pražskou Spartou dodalo týmu klid a optimismus. Mužstvo si nijak nepřipouští, že by mohlo po utkání se Spartou další pražský tým podcenit. „Bohemka má taky zvuk. Kluci vědí, jakým stylem hry se prezentuje a většinu hráčů soupeře znají. Bohemka je těžký soupeř a v žádném případě si nepřipouštím, že někdo něco podcenil. Jsme připraveni se znovu poprat o všechny tři body, což je jednoznačně naším cílem,“ říká hlavní trenér Zdeněk Klucký. Jablonec nicméně čeká utkání proti houževnatému soupeři. „Bohemka se prezentuje poctivou hrou, dobrým pohybem a kolektivním pojetím hry. Nedávají soupeři čas ani prostor a dohrávají osobní souboje. Je to mužstvo bez větších hvězd, které hraje na české poměry v nezvyklém rozestavení 3-4-3. Křídelní halfbeci prakticky útočí, ale zároveň se zatahují při bránění vedle těch tří stoperů,“ říká na adresu soupeře Klucký.

Podzimní vzájemný duel v Ďolíčku ovládli domácí fotbalisté, jejich vítězství 2:0 se zrodilo po gólech Maška a Čížka v druhém poločase.

Utkání začíná v sobotu 4. března od 15 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Machálek Jan - Moláček Jiří, Hájek Kamil