Zbytečně jsme to otvírali, hodnotil Klucký

FK Jablonec FK Dukla Praha
HET liga, 4. kolo ne 20. 8. 2017, 17:00

Ani v druhém domácím utkání se jablonečtí fotbalisté nedočkali vítězství. Trenéra Kluckého netěšil fakt, že jeho svěřenci zbytečně otevírali hru a nechali Duklu srovnat na konečných 2:2.

Hostující trenér Jaroslav Hynek byl s bodem z jablonecké Střelnice spokojený. „Z pohledu výsledku je to skvělý bod z venku. Viděl jsem poslední zápasy Jablonce, proto je ten bod velmi cenný. První poločas byl Jablonec víc na míči, ale šance se střídaly na obou stranách. Oni nás pustili více do hry až když 2:0 vedli. Kontaktní branka před poločasem byla pro nás pro nás obrovsky důležitá. Udělali jsme o půli korekce a povedlo se nám zlepšit se. Až vyrovnávacím gólem jsme se dostali pořádně na jejich polovinu. Pak následovala pasáž, kde jsme se dostávali do solidních brejků, tam jsme měli navrch a mohli rozhodnout. Závěr byl hektický, místo abychom to podrželi, měli jsme to hodně otevřené. Jenže když nám projde stoper soupeře z půlky až na penaltu, tak jsme to utkání málem ztratili. Nakonec jsme to zvládli a Trávník tu branku z penalty netrefil,“ oddychl si kouč dejvického týmu.

To domácí lodivod Zdeněk Klucký měl po zápase a další remíze o čem přemýšlet. „Připravovali jsme se na soupeře, postavili jsme hned čtyři útočníky. Větší šanci si hned v úvodu vytvořila Dukla, ale povedlo se nám vstřelit dvě poměrně pěkné branky. Dukla u nás hrála na brejky a stihla z jednoho z nich snížit. Do druhé půle jsme si chtěli dát pozor hlavně na ty brejkové situace, jenže zbytečně jsme to otvírali. Po naší ztrátě míče hosté dokonce srovnali. Měli jsme ještě v samém závěru šanci penaltou v nastavení, jenže ani tu jsme nedali. Máme jen jeden bod, je to škoda. Všechny čtyři zápasy v úvodu sezony jsme měli a mohli vyhrát, ale celkově máme jen tři body,“ mrzí chabá bodová bilance jabloneckého trenéra. Na penaltu bylo podle jeho slov určeno víc hráčů. „Bylo to na nich, aby se domluvili na hřišti a rozhodli se. Michal Trávník to měl asi nechat někomu jinému, protože nehrál úplně dobrý zápas. Ale po bitvě je každý generál,“ uvedl k závěrečné exekuci penalty trenér Klucký.