Závěrečný šlágr: Na Střelnici dorazí Plzeň!

FK Jablonec FC Viktoria Plzeň
Synot liga, 15. kolo po 30. 11. 2015, 17:15

Poslední listopadový den se půjde naposledy v letošním roce v Jablonci na ligovou kopanou. Na Střelnici se netradičně až v pondělí představí lákavé zboží, úřadující mistr Viktoria Plzeň!

Viktoriánům se sice v létě nepovedlo kvalifikovat do vysněné Ligy mistrů, což odnesl vyhazovem trenér Koubek, zároveň ale pod staronovým koučem Karlem Krejčím strávili podzim na úrovni základní skupiny Evropské ligy, ikdyž je ještě čeká poslední zápas se španělským Villarealem.

V předposledním kole skupinové fáze Evropské ligy totiž plzeňští ve čtvrtek definitivně ztratili možnost postupu. V běloruském Minsku si vypili kalich hořkosti až do dna, porážkou z penalty v nastaveném čase. Kouč Krejčí ve čtvrtečním zápase protočil sestavu hned na čtyřech postech a šetřil některé tváře.

Naopak na domácí scéně se úřadujícímu mistrovi vede tak jak si představoval. V podzimním třaskavém souboji udolal největšího soka ze Sparty, navíc spolehlivými výkony si připisoval týden co týden po třech bodech do tabulky, až využil dalšího zaváhání pražské Sparty a ocitl se na vysněném prvním místě SYNOT ligy.

Plzeň v posledních deseti ligových zápasech ztratila body jen jednou, nečekaně na pažitu brněnské Zbrojovky! Ligu nyní vede s 32 body a tříbodovým náskokem na Spartu. Proti Jablonci se navíc Západočechům daří, v lize se nám jí nepodařilo porazit už dlouhých šest let.

V pondělí ale budou na Střelnici oba trenéři postrádat hráče pro zranění. Na domácí straně nepustí problémy se svalem na hřiště mládežnického reprezentanta Trávníka, hostům zase bude scházet exjablonecký Vaněk, který je po operaci třísel mimo hru.

Určitě prestižní duel čeká hned na několik fotbalistů, kteří působili i v dresu soupeře. V plzeňských barvách se poprvé po svém letním přestupu postaví proti Jablonci záložník Jan Kopic, na Střelnici se vrátí i Jan Kovařík. Na jablonecké straně čeká obdobný duel dvojici Tecl – Wágner, která právě na sever Čech zamířila v létě z Plzně. „Většinou to pro ty hráče bývá zvýšená motivace a takové to nadstandardní utkání. Doufáme, že Standa i Tomáš namotivováni budou a pokud nastoupí, že mužstvu pomůžou k bodovému zisku,“ poznamenal asistent hlavního kouče Jablonce Jiří Chytrý.

Jablonecká kabina doufá před prestižním zápasem v podporu domácího publika. „Je to šlágr, poslední domácí duel a navíc zápas podzimu, prostě výjimečné utkání. Doufám, že nás kulisa požene v tom utkání dopředu,“ říká za trenérský štáb Chytrý.

Potřebovali bychom bodovat za tři body, byť přijede lídr tabulky a asi i aktuálně nejsilnější tým SYNOT ligy. Jen náš maximální výkon nám dává šanci myslet na vítězství. V našich silách ale je hrát toto domácí utkání tak, abychom zvítězili,“ věří trenér.

Utkání začíná v pondělí 30. listopadu od 17:15 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Zelinka – Blažej, Koták

Delegát: Ulrich