Zapojte se do akce „Ukliďme Jizerky“

Fotbalový klub Jablonec i celá kabina se připojují k dobrovolnému úklidu Jizerských hor, který proběhne v polovině října. Zapojte se s námi do dobročinné akce na pomoc Jizerským horám.

Před letošní sezónou představil FK Jablonec svého nového maskota – sovu Jizerku. Kromě toho, že si maskota ihned oblíbili kluci i holky z řad jabloneckých fanoušků, nezapomíná fotbalový klub ani na samotné poselství, které souviselo s volbou nového maskota z Jizerských hor. Už při oznámení podoby sovího maskota byla zmíněna spolupráce se Společností pro Jizerské hory, která nyní dostává reálnou podobu.

Jizerské hory neodmyslitelně patří k našemu regionu, ke kterému se hlásí i náš klub. Bohatá příroda hned za hranicemi města nabízí nesčetné přírodní krásy od vodopádů a rašelinišť, po horské louky a vrcholy s výhledem do dalekého okolí. Jizerky zároveň slouží jako domov celé řady vzácných rostlin i živočichů, mezi něž patří i „náš“ sýc rousný.

Celá oblast Jizerek trpí přívalem početných turistů v zimní i letní sezóně. Společnost pro Jizerské hory, o.p.s. proto dvakrát ročně pořádá akci „Ukliďme Jizerky“, do které se tentokrát zapojí i FK Jablonec mj. včetně členů vedení a hráčů A týmu. „Bylo by moc pěkné, kdyby se k nám přidala i řada našich fanoušků tak, abychom mohli i nadále obdivovat nádhernou přírodu Jizerských hor. V dnešní době je potřeba udělat pro přírodu a každý dobrý skutek,“ řekl k zapojení do projektu tiskový mluvčí klubu Štěpán Hanuš.

Celá akce proběhne ve třetím říjnovém týdnu a vyvrcholí o víkendu 17. - 18. října 2015, kdy budou tradiční dobrovolnické úklidové akce koordinovány zástupci Společnosti pro Jizerské hory přímo na místě. Více informací o tomto i dalších projektech naleznete na webu společnosti.

Author Štěpán Hanuš