Žáci zakončili anglické turné vítězně

Jablonečtí žáci výběru do 14 a do 13 let absolvovali úspěšně anglickou tour, kde změřili síly se silnými mužstvy v londýnských akademiích.

Zápisník z druhé části cesty od Vedoucího trenéra SpSM Jana Kozderky

V úterý dopoledne jsme podnikli zajímavou prohlídku stadionu FC Chelsea. Po ni nás čekal přesun na hotel, krátký odpočinek a utkání v anglických akademiích. Obě kategorie hrály znovu 4x20 min. Mladší výběr U13 změřil síly s FC Tottenham Hotspur. První čtvrtinu vyhráli kluci po výborném výkonu a brankách Adama Kubáta a Matyáše Bíma 2:0. V dalších čtvrtinách se na jabloneckých hráčích postupně projevila únava a celkově podlehli anglickému soupeři 2:7. Kategorie U14 se utkala s FC Arsenal a prohrála první i druhou čtvrtinu shodně 0:1. Ve třetí části jsme obdrželi další dvě slepené branky v průběhu 1 minuty a prohráli nakonec 0:3, v poslední periodě padla opět jedna branka do naší sítě a celkově jsme prohráli 0:6.

Ve středu dopoledne jsme vyrazili londýnským metrem na Emirates Stadium. Před stadionem na kluky čekalo překvapení od manželů Drdových ve formě prohlídky stadionu. Po návratu metrem k hotelu jsme nakoupili zásoby na dlouhou cestu domů a vyrazili na poslední přátelské utkání s anglo-brazilskou Life akademií. Závěr naší tour jsme zde zakončili dvěma vítězstvími. Kategorie U13 vyhrála 3:1 po brankách Adama Kubáta, Josefa Matouška a Matěje Kubína. Tým U14 zvítězil 6:1, když 2 branky vstřelil Kryštof Hampl a Michal Černák a po jedné Vojta Linhart a Dan Jandura.

Celá tour proběhla v pořádku a všichni zúčastnění si odnášejí nové zážitky a především cenné zkušenosti. Poděkování patří všem klukům za předvedené výkony a parádní přístup k utkáním, prohlídkám i cestování. Díky trenérům za jejich čas a starost o naše hráče. Děkujeme panu Drdovi za podporu a překvapení na Emirates Stadium. Pánům Linhartovi, Černákovi a Malému za podporu v hledišti. Velké díky a úcta patří řidičům Liborovi Krejčů a Martinovi Köhlerovi za skvělý servis, pozitivní přístup a obratnost za volantem.