Žáci U13 v Anglii porazili Tottenham

Poslední den turné po Anglii přinesl našim žákům kategorie U13 vítěznou tečku v akademii FC Tottenham Hotspur.

Poslední utkání na anglickém turné sehráli žáci v akademii FC Tottenham Hotspur. Zázemí bylo pro naše kluky skoro neuvěřitelné. Parádní budova s veškerým servisem pro fotbalisty. Zastřešená umělka s prosklenou střechou a velký výběr hřišť s přírodním i umělým povrchem.

"Nás čekalo utkání na hřišti číslo 10 s parádně upravenou přírodní trávou. Hráli jsme opět systémem 8+1 a stejně jako v prvním utkání 4x20 minut. V první části se nepodařilo ani jednomu družstvu skórovat. Ve druhém dějství se do vedení 1:0 dostali domácí hráči. Třetí čtvrtina dopadla opět nerozhodně 3:3. První naši branku vstřelil Šimon Drda po zpětné přihrávce Vojty Linharta. O druhý zápis do skóre se postaral Michal Černák po křídelní akci Kryštofa Hampla. Třetí branku vstřelil po zisku míče Šimon Drda. V poslední části jsme dokázali proměnit více našich příležitostí a vítězství strhli na naší stranu. Poslední dvacetiminutovka skončila 3:1 pro nás. Čtvrtou branku vstřelil David Polák o akci Míši Černáka. Pátou branku připravil Šíma Drda pro Kryštofa Hampla. Poslední zápis do skóre po přečtení rozehrávky domácích si připsal Michal Černák. Tým domácích byl složen z borců U13 i mladší kategorie," hodnotí poslední vystoupení v Anglii vedoucí trenér SpSM a kouč žáků U13 Jan Kozderka.

"Celá série přátelských utkání v Anglii byla pro náš tým (hráče i trenéry) obrovským obohacením. Teď je jen na nás, abychom dokázali zkušenosti a poznatky přenést pro náš další rozvoj. Kluci zvládli náročný program a do dalšího fotbalového i osobního života si odnáší velmi přínosnou zkušenost," dodal Jan Kozderka.

Seznam účastníků anglického turné: Michal Černák, Šimon Drda, David Folprecht, Kryštof Hampl, Matyáš Hrubý, Daniel Jandura, Matěj Jodas, Jaroslav Kochánek, Vojtěch Linhart, Evžen Malý, David Polák, Vojtěch Reiner, Tomáš Ryml, Adam Šáfr, Lukáš Trejbal, Tomáš Viktorín. Trenéři Jan Kozderka a Marek Rezler.