Žáci U13 obsadili třetí místo na republice!

O velký úspěch, na který se čekalo dlouhou řadu let, se postarali žáci U13. Na Halovém mistrovství České republiky obsadili třetí místo ve velké konkurenci.

Naši dvanáctiletí fotbalisté FK Jablonec získali na HMČR bronzové medaile. Tento úspěch našeho mladého týmu se začal rodit již před týdnem na kvalifikačním turnaji v Třebši v Hradci Králové. Zde přehráli celkem 5 týmů, které mají věhlas v české mládežnické kopané. Porazili postupně Liberec - 5:4, DUKLU Praha - 4:3, Hradec Králové - 2:1, Mladou Boleslav - 6:3 a Pardubice - 7:0. Hlavně poslední zápas byl ukázkou kvalit a připravenosti našich hráčů.

Pro některé byl postup žáků FK Jablonec mezi nejlepších šest týmů, stejně jako postup Opavy, překvapením. A zrovna tyto dva týmy se setkaly na modrém povrchu v zahajovacím utkání tohoto mistrovství. Než se hoši z Moravy zahřáli, byl konec zápasu se skórem 9:3 (6x Holečko, 2x Bejda, 1x Malý). Povedený vstup do turnaje. Další zápasy FK Jablonce pokračovaly v tomto pořadí:
Slovácko - 4:0 (2x Gaši, 1x Kubín, 1x Holečko), Plzeň - 1:4 (1x Kubín), Slavia Praha - 2:6 (1x Holečko,1x Bjaček). Poslední zápas se Zbrojovkou Brno byl zápasem o medaili. Kluci se nezalekli příležitosti a po výhře 6:2 (3x Holečko, 1x Kubín, 1x Bjaček, 1x Malý) oplatili Brnu prohru 0:6 z letního přípravného zápasu.

V turnaji jsme obsadili krásné 3. místo za první Slavií Praha a druhou Plzní. Na 4. místě skončilo Brno, 5. příčku obsadilo Slovácko a na 6. místě se umístila Opava. Při vyhlašování jsme získali ještě jednu individuální cenu - nejlepší střelec turnaje - kterou získal Vojta Holečko (na snímku v článku) za 11 gólů.

"Kluci se projevovali sportovně i mimo hrací plochu. Po celý turnaj, který sledovali i jako diváci, skandovaným potleskem povzbuzovali tým, který zrovna prohrával. Za to bylo několikrát poděkováno od rodičů z těchto týmů. Co dodat? Kluci dřeli, hráli fotbal a bojovali nejen za FK Jablonec a za sebe, ale hlavně jeden za druhého. Za to jim děkují trenéři, vedoucí a rodiče. Jste borci," hodnotí vystoupení našich žáků trenér Heřman Kubín.

Na úspěchu se podíleli tito hráči: Vojtěch Vorel, Matěj Bjaček, Ondřej Voldán, Matěj Kubín, Jan Štefan, Marek Havlíček, Vojtěch Holečko, Stanislav Bejda, Antonín Malý, Vojtěch Sýkora, Jakub Gaši pod vedením trenérů Stanislava Bejdy a Heřmana Kubína.

Author Martin Bergman