Žáci Jablonce na výjezdu v Anglii

Pod vedením svých trenérů vyrazily dva žákovské výběry FK Jablonec na atraktivní cestu do Anglie, kde sehrají před startem jarní části soutěže i několik přípravných duelů proti vrstevníkům ze slavných klubů.

Zápisník z první části cesty od Vedoucího trenéra SpSM Jana Kozderky

V sobotu navečer vyrazili žáci ročníků 2003 a 2004 z Jablonce. V neděli ráno jsme se nalodili na trajekt. Cestou přes Londýn jsme se zastavili na stadionu White Hart Lane, kde hraje své zápasy Tottenham Hotspur.

Hned v pondělí nás čekal náročný program a první londýnský soupeř. Nejdříve jsme absolvovali prohlídku slavného stadionu Wembley. Po poledni jsme podnikli cestu po památkách (Big Ben, Buckingham Palace, London Eye, Westminster). V 17:30 jsme vyrazili na utkání s West Ham United. Trochu nás sice zaskočila dopravní situace v Londýně, takže následná příprava před utkáním byla kratší.

Zápasy obou kategorií se hráli na 4x20 minut. Starší žáci nastoupili pod umělým osvětlením venku a výběr U13 na zastřešené umělce. Kategorie U14 prohrála první čtvrtinu 0:2, ve druhé vyrovnali stav střelci Matěj Hrubý a Šimon Drda na 2:2. Třetí a čtvrtou část jsme bohužel prohráli 0:1 a celkový výsledek tedy vyzněl 4:2 pro domácí. mladší kategorie prohrála první periodu 1:2, ve druhé ale kluci skóre otočili po dvou brankách Tomáše Kubína a jedné Adama Kubáta. Ve třetí čtvrtině jsme zvítězili 2:0 brankami Patrika Solfronka a Adama Kubáta a poslední část jsme vyhráli opět 2:0, kdy branky vstřelili Tomáš Kubín a Jan Vlček. Celkový výsledek tedy hovořil 3:8 pro jablonecký výběr U13!