Z první půle jsme měli vytěžit víc, uvedl Klucký

1.FC Slovácko FK Jablonec
HET liga, 1. kolo so 29. 7. 2017, 17:00

Jablonecký kouč litoval, že jeho svěřenci nedokázali ze své převahy v prvním poločase zápasu na Slovácku vytěžit víc než jednu branku. Co ještě řekl po prvním ukání?

Konečnou remízu nakonec domácí lodivod Stanislav Levý bral. „Ikdyž lepší vstup do zápasu jsme si ani nemohli přát. Spíš to vedení mělo mužstvo uklidnit, jenže u nás se stal pravý opak. Vyklidili jsme střed hřiště, přestali jsme být aktivní a Jablonec toho využil. Začal nás přehrávat, měli jsme velké problémy, které vyústily ve vyrovnávací branku. Až do pauzy měl Jablonec navrch a měl i další příležitosti,“ řekl k průběhu prvního poločasu kouč Slovácka.

„V kabině jsme si řekli, že takhle nemůžeme pokračovat. Zlepšili jsme pohyb, soupeř už se spoléhal spíše na protiútoky, jenže větší šance jsme si ani my nedokázali vytvořit. Výsledek je to tedy asi zasloužený,“ konstatoval Levý.

Jablonecký kouč Zdeněk Klucký hodnotil úvodní duel nové sezony následovně. „Utkání se pro nás nevyvíjelo vůbec dobře. Z první vážnější šance jsme hned inkasovali branku. Rychle jsme se z toho ale dokázali otřepat. Byli jsme silnější na balonu, hrálo se prakticky na jednu bránu, je jen škoda, že jsme nedokázali vstřelit další branku,“ litoval trenér.

„Po změně stran už to bylo vyrovnanější, neměli jsme už tolik prostoru. Nakonec je remíza asi zasloužená. Vyložené šance jsme si v zápase až tolik nevytvářeli, finální fázi jsme nedokázali dovést do zakončení a rozhodnout. Ikdyž v prvním poločase bylo držení míče z naší strany výrazně lepší,“ uvedl dále Klucký, který vysvětlil změnu v základní sestavě na pravé straně obrany. „Vyhodnotili jsme si některé jeho utkání v Rakousku, které nebyly z jeho strany úplně v pořádku, proto nastoupil na tomto místě Masopust,“ vysvětlil na závěr svého hodnocení náš trenér.