Z převahy se dalo vydolovat víc, řekli hráči

1.FC Slovácko FK Jablonec
1:1
HET liga, 1. kolo so 29. 7. 2017, 17:00

Tvůrce hry Michal Trávník a skorující útočník Ondřej Mihálik věděli, že z úvodního utkání na Slovácku mohl náš tým vydolovat víc než jen konečný bod za remízu 1:1. Více v pozápasových rozhovorech.

Rychlá branka? Spíš nás nakopla, říká středopolař Michal Trávník

Inkasovali jsme hned z první střely na branku už ve druhé minutě utkání. Co přesně se tam stalo?

Nezachytili jsme náběh do strany, následoval centr. Bohužel jsme brzo po této akci soupeře prohrávali. Ale začali jsme pak hrát a zaslouženě vyrovnali.

Brzká branka vás tedy nesrazila na kolena.

Neřekl bych. Začali jsme pak hrát dobře a spíš nás to nakoplo.

Byl jsi u vyrovnávací branky, která padla po tvém rohovém kopu. Byl to nějaký signál?

Signál ani ne. Spíš jsem to kopl na přední tyč, nějak to tam propadlo. Byl tam Doly (Martin Doležal), gólman to asi ještě vyrazil, naštěstí tam stál Pišta a dorazil to do sítě.

I přes převahu jsme si příliš velkých šancí nevypracovali.

Ke konci prvního poločasu tam měl Doly hlavičku, to už jsem myslel, že to tam spadne. Bohužel nestalo se. Je pravda, že nějaké vyloženější šance na obou stranách chyběly.

Je tedy konečný bod ze Slovácka ziskem či ztrátou?

Hlavně v první půlce jsme z toho mohli vytěžit víc než jeden gól. Je to škoda. Je to jenom bod, ale musíme být skromní. Oba týmy toho měly plné zuby. Bylo velké horko a dusno, těžko se běhalo.

Ve středu hřiště se ti především v první půli dařilo, jak se ti zamlouvala tato role?

Celkem mi to vyhovovalo. Chodil jsem si pro balony, rozehrával jsem, to mi vyhovuje asi nejvíc a bylo mi to celkem umožněno. První poločas jsme byli lepší, jen jsme z toho měli prostě vytěžit víc.

Po změně stran už domácí hru dokázali opticky srovnat.

Vstoupili do druhého poločasu trochu líp. Začali víc běhat a dostupovat. Do osmdesáté minuty toho měli trochu víc, pak se to zase vyrovnalo až to dospělo do té remízy.

Při gólu jsem měl lehkou pozici, uvedl skorující útočník Onřej Mihálik

Bereš bod ze Slovácka jako zisk nebo ztrátu?

Asi to na jednu stranu ztráta je, sice jsme měli obrovskou převahu v prvním poločase, pak se Slovácko zlepšilo a také nás dokázalo zatlačit. Gól z druhé minuty byl pro nás hrozně zbytečný. Věřím, že kdybychom ho nedostali, tak jsme ten zápas tady zvládli vítězně a získali tu tři body.

Tvůj vyrovnávající gól vypadal poměrně jednoduše, jaké to bylo v zakončení?

No vypadalo to z mé strany trochu kostrbatě. Nevyšel mi krok a vypadalo to z mé strany trochu kostrbatě. Soustředil jsem se na to, abych to trefil a jsem rád, že jsem to tam spadlo.

Počítal jsi tedy trochu, že bych se do těchto míst mohl balon odrazit?

Už dvě předchozí standardky jsem čekal, že by se balon mohl z přední tyče odrazit na zadní, s tím že by to mohl někdo líznou nebo by to mohlo gólmanovi vypadnout. Šel jsem tam spíš intuitivně, dobíhat. On to brankář Heča neudržel, vypadlo to ke mně a měl jsem pak poměrně jednoduchou pozici, doklepl jsem balon do prázdné brány.

S jakými záměry jste cestovali k úvodnímu utkání do Uherského hradiště?

Věděli jsme, že Slovácko nebude lehký soupeř. Jeli jsme sem udělat dobrý výsledek, chtěli jsme hrát náš fotbal. Chtěli jsme na ně nalézt a hrát náš fotbal, což si myslím, že se nám poměrně dařilo. Hráli jsme svoji hru, až ke konci nám docházely síly, bylo to hodně ovlivněné tím počasím, které bylo dneska fakt náročné. Bod je nakonec asi dobrý.

Blížila se hra tomu, co jste v létě pilovali a chtěli by jste předvádět?

Asi to ještě nebylo úplně to, co bychom chtěli. Ten první poločas, kdy jsme měli tu výraznou převahu se to tomu blížilo, ale furt se na tom dá co zlepšovat. Ať už v pohybu bez balonu, nebo v kombinaci. Když budeme všechny zápasy hrát jako ten dnešní první poločas, tak si myslím, že ten fotbal bude koukatelný, divákům se bude líbit a budeme dělat i výsledky.