Z Jihlavy si vezeme bod po remíze 1:1

FC Vysočina Jihlava FK Jablonec
1:1
ePojisteni.cz liga, 7. kolo so 17. 9. 2016, 19:15

Utkání 7. kola ePojisteni.cz ligy mezi Jihlavou a Jabloncem nakonec nemělo vítěze. Oba celky se rozešly smírně 1:1 po brankách Kouřila a Rabušice.

Do utkání byl nucen udělat trenér Zdenko Frťala několik změn. Vojta Kubista nemohl nastoupit kvůli karetnímu trestu a stoper Vít Beneš kvůli zdravotním potížím. Zápas na Vysočině začal z obou stran aktivně, ale do první velké šance se dostal domácí celek. Vaculík se na pravé straně zmocnil míče a technickou střelou mířil na zadní tyč, ale jeho pokus naštěstí zastavila branková konstrukce! Ve 21. minutě to opět zkoušel z dálky Vaculík, ale tentokrát jeho pokus brankář Hrubý v pohodě pokryl.

O minutu později jsme se dočkali vedoucí branky! Rohový kop Michala Trávníka umístil do sítě zcela volný Martin Kouřila a šli jsme do vedení 1:0! Ve 34. minutě jsme se dostali do brejku, Doležal pokryl míč a přiťukl jej na vápno Teclovi, který se ale tísněn obráncem k zakončení nedostal. O tři minuty později mohl Martin Kouřil vstřelit další branku. Rohový kop Jiráčka namířil hlavou k pravé tyči, ale obrana jeho pokus odklidila na roh. Velkou šanci před poločasem měla Jihlava zásluhou Ikauniekse. Jeho únik ale zneškodnil fantasticky Vlastimil Hrubý.

Nepříjemnost nás potkala krátce před koncem prvního poločasu, kdy musel se zraněním po souboji střídat stoper Luděk Pernica. Vysočina následně zahrávala rohový kop. Odražený míč se dostal k Mišůnovi, který vypálil tvrdě, ale Hrubý byl opět na místě. První dějství tedy skončilo naším vedením 1:0!

Druhý poločas jsme začali se stopery Kouřilem a Hybšem, kdy zraněného Pernicu nahradil Matěj Končal a doplnil místo na levé straně obrany.

Na začátku druhého dějství ubylo šancí. Jihlava se snažila s výsledkem něco rychle udělat a více otevřela hru. Nám se tedy otevřel prostor pro brejky, ale k vážnějšímu zakončení jsme se nemohli dostat. V 74. minutě se naopak dostal do brejku domácí tým. Centr z pravé strany Vaculíka usměrnil za záda brankáře Hrubého Michael Rabušic – 1:1. Naši hru následně oživil po střídání Lukáš Masopust, který na pravé straně pracoval, co mu síly stačily. Bohužel žádná z našich akcí nám další gólovou radost nepřinesla. Závěr zápasu byl plný faulů a přerušení. Jihlava mohla udeřit v 90. minutě, kdy naštěstí zakončující hráč netrefil naší branku.