Velké Hamry jsme v přípravě porazili 10:0

FK Velké Hamry FK Jablonec
0:10
Přípravná utkání, příp. so 24. 6. 2017, 16:30

Po prvním náročném týdnu letní přípravy nás čekal úvodní přípravný duel. S celkem krajského přeboru FK Velké Hamry jsme zvítězili 10:0.

Na oba poločasy byly připraveny dvě rozdílné jedenáctky, aby se zátěž rozložila mezi všechny hráče, které má trenér momentálně k dispozici. Hned první šanci zápasu měl ve 3. minutě Mehanović, který byl faulovaný ve vápně. Nařízenou penaltu ale lapil brankář Velkých Hamrů Kobachidze. O dvě minuty později našel Hanousek ve vápně Doležala, který otevřel skóre zápasu. V dalším průběhu prvního dějství jsme se několikrát dostali do slibné příležitosti, ale nedařilo se nám přidat další gól. Zejména šance Diviše, Mehanoviće a Kučery volaly po gólech. Deset minut před přestávkou pak chytře obhodil brankáře Diviš a vedli jsme 2:0. O chvilku později si střílený centr před branku srazil do vlastní sítě Šidlo a poločasové skóre 4:0 dovršil pěkným volejem Martin Pospíšil.

Do druhého poločasu naskočila čerstva jedenáctka a bylo to na hřišti znát. V úmorném vedru začaly domácím hráčům docházet síly a kvalita ligistů se projevila. Ve 49. minutě otevřel svůj hattrickový účet David Breda. Tentýž hráč zvyšoval na 6:0 v 51. minutě. O dvě minuty později pak dával na 7:0 Mihálik. Svůj premiérový gól v dresu Jablonce vstřelil Marek Kodr v 65. minutě. Hráč, který je u nás zatím na testech, zvyšoval na 8:0. Jeho parťák ze stoperské dvojice Martin Kouřil se zapsal mezi střelce v 72. minutě a desetigólový výsledek uzavřel svou třetí brankou David Breda v 78. minutě.

Trenér Jablonce Zdeněk Klucký byl s výsledkem i zápasem celkově spokojený. "Zápas určitě splnil svůj účel. Bylo velké teplo a každý si zahrál poločas. Kluci si byli ještě zaběhat. Dali jsme deset branek, takže na úvod přípravy dobrý. Samozřejmě tam bylo pár chyb a nepřesností, ale to je příprava," říká k sobotnímu utkání jablonecký trenér Klucký.