Valeš a Hybš hodnotí vítězství v Plzni

FC Viktoria Plzeň FK Jablonec
Synot liga, 29. kolo st 11. 5. 2016, 18:15

Po dlouhém zranění si odbyl premiéru v letošním ročníku mezi tyčemi brankář Roman Valeš, on i obránce Matěj Hybš hodnotí včerejší vítězství Jablonce v Plzni.

Po dvou letech těžkého zranění jsem si to užil, řekl po zápase výborně chytající brankář Roman Valeš

Po dvou letech těžkého zranění jsi se opět postavil do branky. Můžeš přiblížit své pocity?

Když jsem se před zápasem dozvěděl, že budu chytat, tak jsem měl obrovskou radost a chtěl jsem si to užít. Sice jsem nějaké zápasy odchytal za juniorku, ale dneska jsem do toho šel s čistou hlavou a věřil si. Skvělá atmosféra a výhra na půdě mistra ligy, co víc si přát?

Jaký to byl zápas?

Pro nás to bylo strašně těžké utkání, ale kluci ho skvěle odpracovali, ubojovali, hráli zodpovědně odzadu a výsledek se dostavil. Bylo dobře, že jsme už v prvním poločase dali dva góly a ve druhé půli si to pohlídali.

Dokázali jste tady vyhrát a to je úspěch.

Máte pravdu, je to obrovský úspěch. Je pravda, že oni měli, jako v jiných zápasech více ze hry, ale my jsme se do jejich obrany několika brejky dostali a dva z nich jsme proměnili.

Měl jsi tam asi tři těžké zákroky, při kterých si mužstvo podržel.

V takových těžkých zápasech musí gólman něco chytit. Je jasné, že si domácí nějaké šance vypracují, ale musím pochválit kluky. Hráli super a moc je do vápna nepouštěli.

Před pokutovým kopem tam kluci protestovali u rozhodčího. Co se tam stalo?

Myslím, že tam byla nějaká nastřelená ruka. Já ani nevím, co pískl.

Na koho sis dneska musel dávat nejvíc pozor?

Tak určitě na Ďuriše vepředu, ne nadarmo je nejlepším ligovým střelcem. A také na střely Vaňouse (Vaňka) z dálky a Honzu Kovaříka. Ale oni mají výborné mužstvo, takže se dá říct, že na všechny. Celý jejich tým je hrozně silný a o to víc nás vítězství těší.

Vítězství je povzbuzením před pohárovým finále, řekl po utkání dobře naladěný levý obránce Matěj Hybš

Zvládli jste úspěšně zápas s čerstvým mistrem naší ligy a vítězství si asi hodně ceníš.

Máte pravdu, toho vítězství si hodně ceníme. Plzeňským už o nic nešlo, hráli v pohodě a bez nějakých nervů, ale oslavu chtěli potvrdit vítězstvím. To se jim nakonec nepodařilo díky našemu dobrému výkonu a jsme za to rádi.

Jaký to byl zápas?

Myslím si, že měl dobrou úroveň. My jsme skvěle hráli hlavně v první půli, kdy jsme dokázali rychle přecházet do brejkových situací, z nichž jsme dali dva góly a vzadu jsme Plzeň do ničeho nepustili.

Měli jste tam další dvě brejkové příležitosti, které jste mohli zužitkovat.

Máte pravdu, ale my byli rádi i za ty dvě, které jsme proměnili.

Ve druhé půli domácí přidali, drželi dobře balon a vy jste museli hodně běhat. Jak moc to bylo náročné?

Když musíte běhat a nemáte míč, tak to je vždycky náročné. My jsme tohle očekávali, ale dobře jsme to zavřeli. Domácí gól ze hry nedali a nakonec přišel z penalty. Další nepřidali, takže jsme rádi, že jsme jim ty oslavy trošku znepříjemnili. Samozřejmě jim gratuluju k titulu, ale dneska jsme je chtěli porazit, takže jsme spokojení.

Nerozhodila vás proměněná penalta?

Ani ne. My jsme pořád vedli o gól a jsme rádi, že si nakonec vezeme domů tři body.

Ke konci zápasu jsi byl zraněný, ale rozhodčí nepískal a potom jsi dostal žlutou kartu. Můžeš říct, co se tam stalo?

Dostal jsme ránu v souboji do slabin a rozhodčí to nepísknul. Potom jsem tam v zápalu hry něco řekl, ale nic velkého to nebylo. Spíš jsem si ulevil sám pro sebe, ale rozhodčí si myslel, že to bylo na něj a proto ta žlutá.

Jak moc je dnešní vítězství důležité před pohárovým finále s Mladou Boleslaví?

Minimálně povzbuzující. Liga nám letos moc nevyšla, ale tohle jsou na jejich půdě důležité tři body a my chceme to jaro dohrát tak, abychom získali co nejvíc bodů. A hlavně se teď před pohárovým finále dobře připravit. Dnešní vítězství je pro psychiku moc dobré.