V úterý hrajeme proti Hammarby IF

FK Jablonec Hammarby IF
Přípravná utkání, přát. út 30. 1. 2018, 16:00

V úterý nás čeká první přípravné utkání na herním soustředění v Portugalsku. Naším soupeřem je švédské Hammarby IF.

Náš tým čekají ve skupině turnaje Atlantic Cup dva zápasy se švédskými prvoligovými protivníky. Prvním z nich bude Hammarby IF. Loni devátý tým švédské první ligy Allsvenskan se portugalského turnaje Atlantic Cup účastní vůbec poprvé.

Klub patří mezi známější švédské fotbalové týmy tamní ligy. Hammarby sídlí přímo v hlavním severském městě Stockholmu. Jeho největším klubovým úspěchem je zisk mistrovského titulu z roku 2001. Švédská liga se hraje jiným systémem, než jsme zvyklí v Čechách. Sezona tu začíná počátkem dubna a končí v listopadu, týmy během celého roku mezitím odehrají klasických 30 kol.

Klub 45-letého trenéra Billborna se nyní usídlil v hotelu v Algavre a připravuje se stejně jako náš Jablonec na svůj první úterní zápas ve skupině.

Hrát se bude na stadionu Estadio Bela Vista, kde jsme v minulém roce hráli například proti Šachtaru Doněck. Výkop zápasu je v 16 hodin místního času, tedy v 17:00 v České republice. Utkání nebude vysílat žádná z českých televizí, ale měl by být k dispozici přenos na internetu. Odkaz na něj bychom sdíleli před začátkem zápasu.

Author Martin Bergman