V sobotu vyzveme dalšího aspiranta na titul

FK Jablonec FC Viktoria Plzeň
ePojisteni.cz liga, 27. kolo so 6. 5. 2017, 14:00

Druhému aspirantovi na titul se v sobotu od 14 hodin postaví jablonečtí fotbalisté. Na Střelnici přijíždí úřadující mistr z Plzně.

Situace na čele ligové tabulky je skvostně vyrovnaná. Plzeň i Slavia mají čtyři kola před koncem ligové soutěže shodně 59 bodů. Přičemž Západočeši mají o chlup lepší pozici tím, že mají lepší vzájemné zápasy, které můžou rozhodnou v případě rovnosti bodů obou aspirantů na titul. Náš sobotní soupeř jde tvrdě za svým cílem, kterým je třetí zisk mistrovské trofeje v řadě. Jenže i na západě Čech nejde na jaře úplně vše podle plánu.

Neuspokojivý herní projev a do určité míry i dosažené výsledky v jarních odvetách vygradovaly po domácí remíze 2:2 s Teplicemi v odvolání kouče Pivarníka. Jeho místo zaujmul trenér Bečka, který prostředí v klubu velmi dobře zná a povede tým do konce ročníku. „Cítím velkou zodpovědnost, ale nové role se určitě nebojím. Půjdeme za titulem,“ pravil po svém jmenování do funkce hlavního trenéra. Po sezoně pak převezme západočeský klub navrátivší kouč Pavel Vrba, který byl u zrodu největších klubových úspěchů.

Viktoriánům se herně nedaří podle představ, ze tří zápasů získali sice dvě vítězství, ale nezvládli vypjatý šlágr na hřišti Sparty 0:2. Další těžkou ranou byla v minulém týdnu pro západočeský klub zpráva o smrti jejich bývalého hráče Františka Rajtorala, který v Doosan aréně strávil nejlepší léta své kariéry. Vítězství 2:0 z posledního kola ale Plzeň zřejmě semklo a výhru věnovali zesnulému kamarádovi.

S přibývajícím koncem ligové soutěže se hromadí také žluté karty na účtech jednotlivých ligových fotbalistů. Plzeňští už budou moci v Jablonci využít služeb zkušeného stopera Hubníka, který si v posledním kole odpykával trest za čtyři žluté karty, naopak za stejný prohřešek nebudou moci na severu Čech postavit duo Bakoš – Hájek.

Jablonečtí se v posledním kole prezentovali povedeným výkonem na hřišti Slavie Praha, dalšího týmu usilujícího o mistrovský titul. V Edenu si vytvořili dostatek gólových příležitostí, přesto o vítězství přišli v samém závěru po remíze 1:1. „Slavie ještě není zvyklá hrát pod takovým tlakem. Plzeň je v tomhle ohledu zkušenější, hraje o titul několik let po sobě. Proto bude sobotní utkání pro nás těžší,“ odhaduje jablonecký kouč Zdeněk Klucký.

Náš trenér bude mít kromě marodů k dispozici po vypršení disciplinárního trestu za žluté karty Mehanoviće a Doležala. „Musíme hrát jako před týdnem, nesmíme se bát hrát. Pokud budeme hrát s abnormálním nasazením a diváci budou cítit, že jedeme na sto procent, tak věřím, že jim i odpustí, když se něco nepovede. Nečeká nás nic jednoduchého, ale budeme chtít uspět,“ zdůraznil Klucký.

Utkání začíná v sobotu 6. května od 14 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Jílek Jan - Moláček Jiří, Pochylý Stanislav