V pátek jedeme bojovat do Mladé Boleslavi

FK Mladá Boleslav FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 22. kolo pá 31. 3. 2017, 20:15

Po reprezentační přestávce pokračuje ePojisteni.cz liga 22. kolem, ve kterém nás před televizními kamerami čeká souboj s FK Mladá Boleslav! Výkop zápasu je ve 20:15 hodin na Městském stadionu v Mladé Boleslavi.

Do reprezentační pauzy šly oba celky s rozdílnou náladou. Zatímco Mladá Boleslav v posledním ligovém kole padla na Slovácku 2:1, naši kluci brali šest bodů za dvě domácí výhry. V dohrávce s Hradcem Králové jsme vyhráli 2:1 a v neděli jsme pak na Střelnici rozstříleli Jihlavu vysoko 5:0!

Aspirant na pohárové umístění však bude chtít venkovní prohru odčinit na domácím stadionu. Na jaře se však Středočechům nedaří podle představ. Z pěti utkání jen jednou vyhráli proti Spartě Praha 1:0, dále si připsali tři remízy a jednu porážku právě na Slovácku. Ve vzájemných ligových zápasech, kterých se odehrálo prozatím 25, se velice často uhrál výsledek 1:1. Hned osm zápasů skončilo tímto výsledkem. Vítězstvím v Mladé Boleslavi bychom mohli také přerušit dlouhé čekání na výhru ve městě automobilů. Naposledy se nám to v lize podařilo 15. května 2011, kdy jsme vyhráli 2:1.

„Je to důležité utkání pro obě mužstva. Když vyhrajeme, tak se na Mladou Boleslav dotáhneme na tři body a dostaneme je tím pod tlak. Oni chtějí hrát poháry a my bychom se přiblížili na dostřel a byli bychom také ve hře o poháry,“ říká před pátečním utkáním trenér Jablonce Zdeněk Klucký. „Když se na to podívám celkově, tak oni musí. A my můžeme a strašně by nám to pomohlo. Hráčům jsem při přípravě říkal, že bychom si výhrou hodně pomohli a ať každý udělá v zápase něco navíc pro to, abychom tři body získali,“ dodal Klucký.

Jablonecký kouč se bude moct také spolehnout na tři naše reprezentanty, kteří úspěšně reprezentovali své státy v týmech U21. Michal Trávník s Ondrou Mihálikem v českém výběru a s týmem se připravuje také kapitán slovenské U21 útočník Adam Zreľák. Trenér věří, že si dobrou formu přenesou také do ligových bojů. „Česká reprezentace U21 dvakrát zvítězila, takže jsou oba kluci pozitivně naladění. Bude dobré, když sebevědomí a pozitivní atmosféru přenesou sem. Adam Zreľák se vrátil o den později, byla na něm vidět trochu únava, protože odehrál oba celé zápasy,“ říká na adresu našich reprezentantů Zdeněk Klucký.

Pozitivní nálada nepanuje jen u našich reprezentantů, ale v celém jabloneckém týmu. Kabina je dobře naladěná a odhodlaná bojovat nejen v pátek, ale i v dalších zápasech o vítězství. „Atmosféra v mužstvu je dobrá. Sebevědomí kluci mají, ale je teď potřeba se prosadit také venku. Kdybychom doma vyhrávali a hráli sebevědomě, ale venku prohrávali a báli se, tak to není dobře. Nemají se čeho bát. Potřebujeme už venku zvítězit. Teď je v Mladé Boleslavi nejvyšší čas,“ konstatoval jablonecký trenér Klucký.

FK Mladá Boleslav - FK Jablonec (pátek 31. 3. 2017, 20:15)

Hlavní rozhodčí: Miroslav Zelinka – Jakub Hrabovský, Zdeněk Dobrovolný.
Čtvrtý rozhodčí: Emanuel Marek
Delegát: Luboš Helebrant